Honda zaprezentuje w Tokio... nową wersję modelu S2000 i Civica EK9

Japończycy mają niekiedy szalone pomysły. W Tokio zadebiutuje w styczniu nowa Honda S2000 oraz... odświeżony Civic EK9!

A tego to się nie spodziewaliście. My zresztą też nie. Honda lubi co jakiś czas zaskoczyć rynek - i nie inaczej jest w tym przypadku. Japończycy szykują się bowiem na Tokyo Auto Salon, który odbywa się w styczniu. A zaprezentują na nim garść ciekawostek. Będzie to... Honda S2000 i Civic EK9 w wersji cyberpunkowej.

Honda S2000 obchodzi dwudzieste urodziny

Model ten od debiutu w 2000 roku w zasadzie się nie zestarzał. Szalony i surowy roadster bardzo szybko dostał przydomek "widowmaker", głównie ze względu na swoje szalone właściwości jezdne. Pierwsze warianty bez systemu VSC potrafiły w najmniej oczekiwanym momencie stracić przyczepność na tylnej osi i wpaść w bardzo efektowny poślizg, często bardzo trudny w opanowaniu. Nie popsuło to jednak wyników sprzedaży. Honda S2000 szybko zyskała tytuł kultowego auta, wyróżniającego się fantastycznym wysokoobrotowym silnikiem i unikalnym charakterem.

Z okazji 20-lecia modelu Honda pokaże auto nazwie...

... Honda S2000 20th Anniversary Prototype

Jest to reinkarnacja oryginalnego auta w nieco agresywniejszym i nowocześniejszym bodykicie. Póki co poza jednym zdjęciem nie mamy żadnych szczegółowych informacji na temat tego wielkiego powrotu, tak więc pozostaje nam czekać z cierpliwością na oficjalne wieści z Hondy.

Powróci też... Civic EK9

Tutaj jednak zobaczymy szaloną wariację o nazwie Honda Civic Cyber Night Japan Cruiser. Na fali fascynacji cyberpunkiem i wizją cyfrowej przyszłości Japończycy postanowili zbudować przedziwny prototyp "kosmicznego" wcielenia EK9-ki. Ma on odpowiadać potrzebom nowoczesnej młodzieży. Krótko mówiąc Honda pokazuje swoje stare auta, stworzone z myślą o kolejnej generacji benzynogłowych.