HW Electro Puzzle to nie zabawka na święta. Ale może takie dowieźć

HW Electro Puzzle to projekt modułowego, elektrycznego auta dostawczego. Wygląda uroczo, jak narysowany przez 5-latka, ale ma sporo zalet.

Nie po raz pierwszy będziemy powtarzać, że niewielkie auta dostawcze, popularne w Japonii, są rozwiązaniem wielu problemów, jeśli chodzi o ruch i zanieczyszczenie powietrza w dużych miastach. Kolejnym pomysłem na ich rozwiązanie jest HW Electro Puzzle. Ta nazwa to nie nowa gra, czy zabawka na baterie, choć... trochę tak wygląda.

To, a jakże, japońska propozycja elektrycznego auta dostawczego, które ma być tanie, pakowne i ekologiczne.

HW Electro Puzzle sprawdzi się w specyficznych warunkach

Niewielkie dostawy, transport, rozwożenie poczty. Malutkie auto dostawcze w takich warunkach wydaje się idealne. Napędzane na prąd, z sensownym zasięgiem i atrakcyjną ceną, jest całkiem ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem. HW Electro Puzzle powinno spełniać wszystkie te wymagania.

Wyposażony w akumulatory LFP (litowo-żelazowo-fosforanowe) van ma mieć zasięg sięgający 200 km. Dodatkowo na dachu ma instalację fotowoltaiczną, która w odpowiednich warunkach może wydłużyć okres między poszczególnymi ładowaniami. 200 km to może niedużo, ale przy tych rozmiarach i ładowności 350 kg to wystarczy aby przewieźć paczki, czy listy, podjechać na doładowanie i dopakowanie i dalej ruszyć w miasto.

Autko ma 3,4 metra długości i 147 cm szerokości. Wciśnie się więc w każdą uliczkę, czy to w Rzymie, czy w Paryżu.

HW Electro Puzzle wygląda prześmiesznie, jak samochód narysowany ręką dziecka. Ma to swoje uzasadnienie, poza specyficznym japońskim poczuciem estetyki. Przede wszystkim, to ma być tani samochód, łatwy do wyprodukowania. Część paneli będzie wymienna i wielofunkcyjna. Na przykład przedni panel pod światłami jest takim samym kawałkiem nadwozia jak dach. Klamki są identyczne, podobnie jak drzwi, a nadwozie jest maksymalnie uproszczone.

HW Electro Puzzle

Za dwoma fotelami znajdziemy wyłącznie przestrzeń ładunkową o bardzo regularnych kształtach i łatwym dostępie z trzech stron.

Co ciekawe, auto ma też możliwość zasilania urządzeń zewnętrznych, zarówno z gniazdek AC, jak i z portów USB. Są one umieszczone w panelu z boku pojazdu.

Choć takie projekty zazwyczaj nie trafiają nigdzie poza państwa azjatyckie, HW Electro Puzzle w 2025 roku powinien pojawić się... w USA. Czekamy więc też na Europę.