Hyundai Elantra zyska nową generację. Premiera 17 marca

Hyundai Elantra, czyli popularny sedan tej koreańskiej marki, zyska niebawem nową generację. Premierę zaplanowano na 17 marca.

Producenci w tym roku muszą być przygotowani na trudne sytuacje. Większość klasycznych premier jest odwoływana, podobnie jak wszelkie targi branżowe. Pozostają więc pokazy online, choć ich moc nie jest aż tak duża. Hyundai Elantra zadebiutuje w USA w cieniu odwołanych targów w Genewie oraz w Nowym Jorku.

Hyundai Elantra

Nowy Hyundai Elantra zyska atrakcyjną linię

Koreańczycy nie zdradzają jeszcze wyglądu tego auta, ale pokazali już pierwsze szkice linii bocznej i wnętrza. Bryła samochodu nawiązuje do większej Sonaty, choć ma w sobie więcej zadziorności i ostrych linii. Atrakcyjnie prezentują się przetłoczenia w linii bocznej oraz ciekawie narysowane tylne światła, z ledową blendą pomiędzy lampami.

W środku znajdziemy kokpit, który stworzony jest już według nowej idei. Obudowa zegarów łączy się tutaj z ekranem systemu multimedialnego, a uproszczona deska rozdzielcza przyjemniej "otula" kierowcę i pasażera.

O silnikach i europejskim wariancie nic nie wiemy

Aktualny Hyundai Elantra to rozsądna propozycja dla tych, którzy cenią sobie niskie zużycie paliwa i klasyczną konstrukcję silnika. Nowe wcielenie tego auta z pewnością wprowadzi wiele nowoczesnych rozwiązań, w tym silniki z rodziny SmartStream. Trudno jednak powiedzieć, czy Elantra wciąż będzie oferowana w Europie.

Kompaktowe sedany nie są już aż tak popularne. A to może oznaczać, że Hyundai odpuści sobie temat wdrażania tego modelu na Starym Kontynencie.