Oto stylistyka z innej galaktyki. Hyundai Grandeur 2023 jest absolutnie fenomenalny

Koreańczycy eksplorują niezbadane zakątki świata designu - i wychodzi im to na dobre. Hyundai Grandeur 2023 zaskakuje swoją linią i szeregiem detali, których próżno szukać w jakimkolwiek innym nowym samochodzie.

W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych eksperymenty ze stylistyką były czymś na porządku dziennym. Niektórzy producenci łączyli trendy z własną kreatywnością, tworząc naprawdę ponadczasowe i wyjątkowe projekty. Teraz mało kto decyduje się na stworzenie czegoś naprawdę unikalnego i nietypowego - ale do tego nielicznego grona należy właśnie Hyundai. Ich nowe dziecko, Hyundai Grandeur 2023, to idealna kombinacja minimalizmu i wyjątkowego stylu, którego próżno szukać w jakiejkolwiek innej marce.

Hyundai Grandeur 2023. Minimalizm wymaga odwagi. Odwaga procentuje unikalnym wyglądem

Kierunek rozwoju sfery wizualnej tej firmy narzucony został modelem IONIQ 5. Nikt nie spodziewał się, że kolejne auta pójdą tą drogą. Tymczasem Staria i IONIQ 6 szybko dołączyły do grona nietypowych wizualnie i przyciągających uwagę aut.

Hyundai Grandeur 2023

Grandeur to jednak zupełnie inna liga. Ta elegancka limuzyna zdaje się być zaawansowanym restomodem auta z lat 80., co akurat w tym przypadku jest dużą pochwałą.

Koreańczycy w unikalny sposób połączyli kanciastą bryłę, minimalizm i nowoczesny charakter. Wąskie światła z tyłu, delikatne przetłoczenia i charakterystyczne lampy przednie robią naprawdę duże wrażenie.

Wnętrze jest z zupełnie innej bajki

Zwróćcie uwagę na ciekawie narysowaną kierownicę i na linię całej deski rozdzielczej. Tutaj także postawiono na minimalistyczne kształty, inspirowane starszymi modelami marki. Na szczycie kokpitu ukryto dwa duże ekrany, zaś poniżej, na konsoli centralnej, znalazł się dodatkowy ekran do obsługi ustawień auta i klimatyzacji.

Hyundai Grandeur 2023 występuje w konfiguracji 5-osobowej, aczkolwiek tylna kanapa przygotowana jest raczej z myślą o dwójce pasażerów. W podłokietniku ukryto bowiem sterowanie klimatyzacją i fotelami oraz multimediami.

Hyundai Grandeur 2023

Dane techniczne nie są jeszcze znane

Warto zaznaczyć, że jest to naprawdę wielkie auto. Jego długość przekracza pięć metrów, aczkolwiek Hyundai nie chwali się dokładnymi danymi. Nie wiemy też nic na temat jednostek napędowych ani na temat platformy - ale z pewnością znajdą się tutaj także mocne silniki, być może nawet 6-cylindrowe.

Niestety, tego modelu raczej nie zobaczymy w Europie. Warto jednak bacznie obserwować poczynania Hyundaia, gdyż każda kolejna nowość tej marki robi coraz większe wrażenie!