Hyundai i30 przejdzie duży lifting. Premiera już w Genewie

Hyundai i30 zyska niebawem znacznie bardziej wyrazisty charakter. Odświeżony wariant tego popularnego auta kompaktowego zadebiutuje już w Genewie.

Koreańczycy nie stoją w miejscu. Hyundai i30 to udany model, ale w opinii wielu osób zbyt łagodny wizualnie. Teraz się to zmieni, gdyż już w Genewie zadebiutuje odświeżone wydanie tego auta - o całkowicie nowym wizerunku.

2020 Hyundai i30 - będzie atrakcyjniejszy

Przede wszystkim sporo zmian zyska nadwozie. Front wyróżni agresywniej stylizowany zderzak oraz całkowicie nowe światła wykonane w technologii LED, z charakterystycznym oświetleniem dziennym w formie litery V. Technologia LED zagości także w tylnych lampach.

Nową formę przyjmie także grill. Kaskadowy układ i ostrzejsze krawędzie sprawią, że będzie się on lepiej prezentować. W gamie znajdą się także nowe wzory 17 i 18-calowych felg. Dobrą nowiną dla niektórych będzie też fakt, że wariant N Line trafi do wersji kombi, w której to wcześniej był niedostępny.

Nowości znajdziemy także we wnętrzu

Tutaj pojawi się między innymi nowy system multimedialny. Dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 10,25-cala będzie on wygodniejszy w obsłudze. Pojawi się także wyczekiwana obsługa aplikacje BlueLink, pozwalającej na połączenie samochodu ze smartfonem.

Hyundai i30

Hyundai i30 otrzyma także cyfrowe zegary. Wyświetlacz zastępujący analogowe zegary z pewnością ucieszy tych, którzy lubią gadżeciarski klimat w aucie.

Ofensywa modelowa Hyundaia

W Genewie Hyundai pokaże dwie ważne nowości. Obok wspomnianego i30 pojawi się też nowa generacja modelu i20. Oznacza to, że w mniej niż pół roku Koreańczycy wymienią kluczową część swojej gamy modelowej - wszak niedawno poznaliśmy nowe i10.