Hyundai i30 N dzięki Prior Design wygląda jak auto z serii TCR. Co powiecie na taki tuning?

Jest szerszy, postawiono go na ciekawych felgach i dorzucono szereg elementów z włókna węglowego. Oto Hyundai i30 N od Prior Design - w iście wyścigowym stylu.

Niemiecki tuner Prior Design dobrał się do sportowego auta z Korei. Hyundai i30 N dostał szereg modyfikacji, które znacząco wpływają na jego wygląd. Inspiracją dla projektantów były tutaj auta wyścigowe z serii TCR i rajdowe samochody WRC. Efekt? Cóż, kontrowersyjny, ale i intrygujący!

Hyundai i30 N z elementami za 4 000 euro

Tyle kosztują "dobroci" od Prior Design. Najważniejszą zmianą jest dodanie poszerzeń nadkoli, płynnie łączących się z nowymi progami i zmodyfikowanymi zderzakami. Cały zestaw jest bardzo przemyślany, dzięki czemu doskonale komponuje się z bryłą tego samochodu.

Wszystko wykonano ze wzmocnionego włókna szklanego Dura-Flex, które jest bardziej elastyczne i odporniejsze na wszelkie mechaniczne uszkodzenia.

W skład pakietu, poza poszerzeniami, wchodzą także dokładki przedniego i tylnego zderzaka. Na liście Prior Design znajdują się także elementy z włókna węglowego. Z tego materiału wykonano - między innymi - lotkę nad tylną szybą.

Hyundai i30 N Hyundai i30 N - szeroki i groźnie wyglądający za sprawą Prior Design

Hyundai i30 N dostał też atrakcyjne felgi

Utrzymane w nieco "oldschoolowym" stylu felgi Rotiform doskonale komponują się ze zmodyfikowanym nadwoziem. Poszerzenia pozwalają na zastosowanie dystansów i tym samym lepsze wyeksponowanie kół. Dla wielu osób to kluczowa kwestia. Prior Design podkreśla, że dystanse nie wpływają na pogorszenie właściwości jezdnych. Niektóre auta źle reagują na takie modyfikacje - zalicza się do nich np. Honda Civic Type R poprzedniej i aktualnej generacji.

Pod maską nie ma większym zmian

Niemcy na warsztat wzięli wersję sprzed liftingu. Tuner modyfikacje mechaniczne pozostawia innym firmom - w tym egzemplarzu znajduje się więc seryjny, 275-konny silnik 2.0. Wersja po liftingu, zaprezentowana kilka tygodni temu, będzie mocniejsza i szybsza. Koreańczycy dodali kilka KM oraz zmienili mapę silnika. Dzięki temu Hyundai i30 N ma być jeszcze skuteczniejszy, nawet w zestawieniu z nowymi mocnymi konkurentami.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak Prior Design przeprowadza modyfikacje nadwozia auta. Uwaga - szlifierka kątowa jest tutaj używana w wielu momentach. Jeśli więc nie lubicie widoku "ostrego cięcia", to lepiej nie odpalajcie tego krótkiego nagrania.