I po tajemnicy. Tak wygląda nowy Peugeot 208!

Peugeot nie będzie szczęśliwy. Do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie nowego wcielenia modelu 208.

Jest to jeden z tych strzałów, które ktoś wykonał w bardzo niedozwolonym miejscu. Samochód uchwycono bowiem na zamkniętym pokazie (zdjęcie opublikował blog CarBlogItalia), zapewne zorganizowanym dla wąskiego grona dziennikarzy. Jakość fotografii również pozostawia wiele do życzenia, ale zdradza wygląd nowego Peugeota 208. A ten się mocno zmieni, gdyż stylistyka będzie inspirowana aktualnym wcieleniem 508-ki.

Z przodu pojawią się wąskie lampy, które to będą połączone z charakterystycznymi ledowymi "kłami". Poza tym nie zabraknie tutaj charakterystycznego grilla, z linią przeciągniętą do dolnych wlotów powietrza w zderzaku. W linii bocznej widać też znacznie więcej przetłoczeń.

Tył nie został sfotografowany, ale na bazie zdjęć zamaskowanych egzemplarzy testowych możemy zakładać, że forma świateł oraz cała linia tylnej partii będzie nieco nawiązywała do Peugeota 3008. We wnętrzu nie zabraknie charakterystycznej małej kierownicy oraz wysoko położonych zegarów.

Nowy Peugeot 208 będzie korzystał z unowocześnionej płyty podłogowej, którą dzieli między innymi z DS 3 Crossback oraz nadchodzącym Oplem Corsą. Pod maską zagoszczą znane jednostki - gamę otworzy silnik 1.2 PureTech w wariancie 82-konnym, zaś wyżej staną wersje doładowane (110 i prawdopodobnie 130 KM). Nie zabraknie też diesli 1.6 BlueHDI oraz odmiany elektrycznej.

Premiera nowego Peugeota 208 odbędzie się podczas targów w Genewie.