INEOS Grenadier będzie sprzedawany w 200 specjalnych salonach - od lipca 2022

Rozwój marki INEOS, jako producenta aut, to coś, co trzeba podziwiać. Od pomysłu do realizacji firma ta przeszła ekspresowo, a ich produkt - INEOS Grenadier - niebawem trafi do salonów. Wiemy już jak będzie wyglądała sprzedaż tych aut.

INEOS Grenadier to wizja człowieka, który chciał mieć "nowego surowego Defendera". Jim Ratcliffe, szef tego koncernu chemicznego, postawił wszystko na jedną kartę i ewidentnie wiedział, że mu się to opłaci. Od czasu ogłoszenia projektu auta do prezentacji gotowej maszyny minęły raptem dwa lata. W tym roku poznaliśmy Grenadiera w pełnej krasie, a teraz marka chwali się też planami dotyczącymi budowy sieci sprzedaży. Ich pomysły zdecydowanie Was zaskoczą.

INEOS Grenadier będzie oferowany w dwustu punktach na całym świecie

Liczba salonów będzie uzależniona od potrzeb danego rynku. Pod uwagę brane są tutaj kluczowe czynniki, takie jak popularność tego typu samochodów w danym kraju, czy przede wszystkim oczekiwania stawiane przez niektóre branże, które potrzebują wytrzymałych terenowych maszyn.

INEOS Grenadier

INEOS Automotive zakłada otwarcie trzech punktów stacjonarnych w Polsce. Póki co nie wiadomo, kto mógłby się nimi zająć, ale znaki na niebie i ziemi wskazują na grupę FUS, która w swojej ofercie ma już wiele marek. Warto też dodać, że INEOS bazuje na podzespołach z BMW (silniki i skrzynie biegów), co jest kolejnym atutem.

Brytyjczycy nie chcą jednak skupiać się wyłącznie na stacjonarnych punktach. Mają być one uzupełnieniem dla sprzedaży online. To właśnie internet ma grać kluczową rolę, zaś stacjonarne placówki będą jej uzupełnieniem.

Chodzi o to, że klienci wciąż oczekują jazdy próbnej, zwłaszcza w przypadku takiego samochodu. Jednocześnie może pojawić się też konieczność odkupienia dotychczas używanego samochodu lub przygotowania finansowania. To właśnie ma być główna rola stacjonarnych salonów INEOS-a. W nich, obok samochodów, będzie można dokupić też akcesoria przygotowane przez markę - od ubrań, aż po dodatki do samochodu.

INEOS Grenadier INEOS Grenadier - wizualizacja punktu sprzedaży

INEOS Grenadier będzie serwisowany w wydajny sposób

Marka INEOS Automotive podpisało umowę z grupą Robert Bosch GmbH, dzięki czemu sieć Bosch Car Service będzie głównym miejscem obsługi tych aut. Ma to dwie ogromne zalety - klienci zyskają dostęp do tysięcy punktów w Europie, a ich rozlokowanie sprawia, że praktycznie zawsze będą w bliskości jednego z takich miejsc. Co więcej, w przypadku braku części (dostępnych na miejscu w serwisie), Bosch zobowiązuje się dostarczyć je do serwisu w 24 godziny. Brzmi to co najmniej intrygująco i ciekawie.

Sprzedaż Grenadiera ruszyła wczoraj

Pierwszeństwo mają klienci, którzy wcześniej wyrazili zainteresowanie samochodem. A tych nie brakuje - aż 75 000 osób zarejestrowało się w kolejce. 14 października uruchomiona zostanie regularna sprzedaż. Ceny i informacje dostępne są na stronie modelu - znajdziecie ją klikając tutaj.