Czy to jest Twoja kolejna Kia Ceed? Tego zdecydowanie chcemy

Kia Ceed ma już swoje lata - i nie jest to zły moment na kolejną generację. Koreańczycy pokazali właśnie samochód, który robi wrażenie, a do tego mógłby ją zastąpić. Czas na petycję?

Kia Ceed trzeciej generacji skończy w tym roku sześć lat. Można więc powiedzieć, że zbliża się do momentu, w którym warto byłoby pomyśleć o następcy. Koreańska marka póki co stawia na elektryfikację i na gamę EV w Europie. Dziś pokazano jednak samochód, który daje światełko w tunelu. Być może los klasycznego hatchbacka nie jest przesądzony.

KIA Ceed po amerykańsku, czyli K4 Hatchback. Wygląda smakowicie!

Tak, póki co trzeba ostudzić entuzjazm - to jest model stworzony z myślą o USA. Kilka dni temu poznaliśmy pierwsze zdjęcia wersji sedan, a dzisiaj ujrzała ona oficjalnie światło dzienne. Wraz z nią KIA pokazała także hatchbacka, który również trafi do salonów w USA.

I co jak co, ale wygląda doskonale. Powiedzmy sobie szczerze - aż chciałoby się zobaczyć taki samochód na naszym rynku. Wizualnie KIA K4 hatchback ma w sobie coś unikalnego. Jednocześnie stylistycznie nieco przypomina nową Astrę, choć w dużo ciekawszym wydaniu.

Agresywnie narysowany pas przedni, ciekawe proporcje i bardzo zgrabny tył robią swoje. Do tego ukryta klamka tylnych drzwi naprawdę ładnie odchudza wizualnie ten model i sprawia, że faktycznie ma on w sobie coś z trzydrzwiowego hatchbacka.

KIA Ceed K4 2025

Wnętrze także prezentuje się bardzo ciekawie. To rozwój koncepcji, którą znacie już z Kii EV9. Jak widać będzie ona wyróżnikiem wszystkich nowych modeli marki. Prosty, ale nowoczesny design łączy duże ekrany i klasyczne fizyczne przełączniki. Jest więc tutaj wszystko, czego do szczęścia potrzeba.

KIA przy okazji pokazała też więcej zdjęć sedana

I choć jest to nadwozie, które w Europie nie miałoby szans na sukces, to gdyby tak pokrywa bagażnika otwierała się wraz z szybą, to Octavia miałaby mocnego konkurenta. Na amerykańskim rynku pod maską tego modeli jest klasyczna dwulitrowa jednostka wolnossąca (140 KM) i silnik 1.6 T-GDI oferujący ponad 190 KM.

KIA Ceed K4

KIA Ceed póki co zostanie z nami w Europie. Zapewne wzorem modelu i30 przejdzie lekki lifting, a w przyszłości ustąpi miejsca elektrykom. Obyśmy jednak miło się zaskoczyli w tej kwestii.