Kia Picanto 2024 patrzy na Ciebie agresywnym spojrzeniem. Mocno się zmieniła

Koreańczycy nie porzucają segmentu A. Kia Picanto 2024 zyskała nową stylistykę, którą można śmiało nazwać kontrowersyjną. Zobaczcie jak zmienił się ten mały samochód.

Wydawać by się mogło, że segment A znika z rynku. Wiele marek rezygnuje z najmniejszych modeli, głównie ze względu na niską marżę i spadającą sprzedaż. Taki stan rzeczy otwiera jednak drzwi markom, które wciąż widzą potencjał w takich małych samochodach. KIA Picanto 2024 to jeden z takich przykładów. Odświeżona wersja lada chwila zadebiutuje na rynku - zobaczcie jak wygląda.

KIA Picanto 2024. Ciężko na nią nie zwrócić uwagi

Ten samochód od zawsze wyróżniał się ciekawą stylistyką. Zaprezentowana nie tak dawno temu wersja po liftingu wciąż wyróżniała się z tłumu, ale dla Koreańczyków było to zbyt mało. Uznano. że czas dopasować ten samochód do pozostałych nowości marki.

Przede wszystkim zmienił się tutaj pas przedni. Nowy kształt świateł i masywny zderzak robią ciekawe wrażenie, ale nie każdemu przypadną do gustu. Trzeba jednak przyznać, że koreańska efektownie wyróżniła ten model - ciężko będzie go przeoczyć na ulicy.

KIA Picanto 2024

Z tyłu z kolei debiutują ledowe listwy, które "łączą" lampy. Te optycznie poszerzają samochód i dodają mu agresywniejszego wyglądu.

W gamie zadebiutują też nowe lakiery i wzory felg aluminiowych.

Kilka nowości pojawiło się też w środku

Przede wszystkim zobaczymy tutaj proste cyfrowe zegary, a także odświeżone multiumedia. Cała reszta pozostała bez zmian, aczkolwiek to cieszy - w końcu mówimy o naprawdę udanym wizualnie samochodzie.

Kia Picanto 2024 nie zyska też nowych silników. Oferta opiera się tutaj na jednostce 1.2, oferującej 84 KM, oraz na silnik 1.0 T-GDI, generującym 100 KM. Ten drugi to dobra propozycja dla bardziej wymagających kierowców, oczekujących zapasu mocy pod prawą nogą.

To jedna z wielu nowości tej marki

W tym roku na drogi wyjedzie drugi elektryk marki, który bazuje na platformie E-GMP. KIA EV9 to 7-osobowy SUV z dużym akumulatorem, który celuje w wymagających klientów. W salonach rozgościło się także Niro w wydaniu elektrycznym i hybrydowym.

KIA Picanto jest więc atrakcyjnym uzupełnieniem oferty. Na jej celownik trafia bliźniaczy Hyundai i10, Toyota Aygo i Fiat 500.

Źródło: Korean Car Blog