Kia Picanto FL - Powiew świeżości

Salon Samochodowy w Genewie odsłonił nie tylko sportowe wozy, których moc przewyższa nieraz sumę koni mechanicznych pozostałych aut na parkingu. Kia pokazała chociażby odmłodzoną wersję Picanto, która niebawem pojawi się na rynku.

Sam producent określił Picanto po faceliftingu jako "zdecydowanie najładniejszy samochód segmentu A". Czy tak jest rzeczywiście? Każdy z pewnością ma swoje zdanie.

Zmiany pojawiły się na różnych płaszczyznach. Zaczynając od samego wyglądu auta, należy wspomnieć o nowym designie zderzaków. Przedni grill został także zmieniony w celu unifikacji z pozostałymi modelami marki - teraz ma on sławetny kształt "tygrysiego nosa". Picanto otrzymało też nowe felgi aluminiowe w rozmiarze 14 cali, a także opcjonalny Pakiet Sportowy, który będzie można nabyć niezależnie od wybranego wariantu auta.

Wewnątrz znalazły się chromowane wykończenia wkoło wskaźników oraz nawiewów na desce rozdzielczej. W samochodzie pojawi się też nowy wzór tapicerki materiałowej i odświeżona oprawa systemu audio.

Kia Picanto będzie teraz oferować także coś, co producent określa mianem systemu audio-video-nawigacyjnego. Kia AVN to 7-calowy ekran dotykowy, który gwarantuje dostęp do wszystkich funkcji znanych też z konkurencyjnych system multimedialnych. Ponadto w aucie będzie możliwość montażu tempomatu i ogranicznika prędkości, co będzie przydatne podczas dłuższych tras.

Kia postawiła też na personalizację auta. Dostępne będą bowiem trzy pakiety kolorystyczne: Red, Yellow oraz Brown, które, co ciekawe, oferować będą także oświetlenie podłogi po stronie kierowcy i pasażera.

Facelifting przyniósł też zmiany techniczne. Ze względów bezpieczeństwa powiększone zostały tarcze hamulcowe, co pozwoliło skrócić drogę hamowania przy 100 km/h o dwa metry względem poprzednika (teraz 37 metrów). Silnik 1.0 MPI został z kolei odpowiednio zmodernizowany, by odpowiadać nowej normie emisji spalin Euro 6.

Kiedy młodsza Kia Picanto wjedzie do salonów w Europie? Pod koniec marca bieżącego roku. Producent zapewnia też, że objęta zostanie gwarancją na 7 lat lub 150 tysięcy kilometrów.