KIA Sportage 2022 w pełnej krasie. Prezentuje się unikalnie

Bez maskowania, bez tajemnic - oto nowa KIA Sportage 2022, zaskakująca unikalnym wyglądem i ciekawymi proporcjami. Oto wszystko, co o niej wiemy.

Wiedzieliśmy, że KIA Sportage 2022 będzie dość odlotowa wizualnie, ale nie spodziewaliśmy się aż tak ciekawego projektu. Koreańczycy postawili na odważne linie i zupełnie inną bryłę, zrywającą z detalami charakterystycznymi dla dwóch poprzednich generacji. Zobaczcie więc jak się prezentuje.

KIA Sportage 2022 wyróżnia się nietypowym frontem

Przede wszystkim warto tutaj zwrócić uwagę na lampy przednie. Wkomponowano je w grill w dość charakterystyczny sposób, a ich kształt nie przypomina niczego, co dotychczas widzieliśmy w innych autach. To dobrze, wszak dzięki temu auto nabrało dużo indywidualnego charakteru.

KIA Sportage 2022

Kolejnym zwracającym na siebie uwagę detalem jest forma linii bocznej. Szyby unoszą się tutaj w kierunku tylnej części nadwozia, a samo auto sprawia wrażenie znacznie dłuższego od poprzednika. Widać to zwłaszcza w tylnych drzwiach i w długości zwisu z tyłu.

A wspomniana tylna część nadwozia także ma w sobie dużo indywidualizmu. Światła nieco nawiązują tutaj do schodzącego z rynku modelu, ale cała reszta zaskakuje świeżością. Jednocześnie widać, że praktyczność grała tutaj pierwsze skrzypce, gdyż wyżej poprowadzona linia dachu sugeruje przestronny kufer.

KIA Sportage 2022 ma też ciekawe wnętrze

Jest ono minimalistyczne pod kątem liczby fizycznych przycisków. Najważniejsze elementy zachowano jednak na widoku, celem poprawienia ergonomii. Na przykład jest tutaj klasyczny panel klimatyzacji, a na konsoli środkowej pozostawiono najważniejsze przełączniki. Klasyczny wybierak automatycznej skrzyni biegów zastąpiły natomiast przyciski - tak jak w modelu Sorento.

Poza tym przed kierowcą za czarną taflą kryją się dwa duże wyświetlacze - wskaźników i multimediów. To znane nam z innych modeli marki rozwiązania, sprawdzone i cenione przez klientów.

Zwróćcie także uwagę na kolorystykę wnętrza. Granatowa tapicerka to coś, czego nie widuje się zbyt często. Miejmy nadzieję, że w wariancie dostępnym w Europie takowa pojawi się na liście opcji.

KIA SPORTAGE 2022 WNĘTRZE

KIA wciąż nie opublikowała szczegółowych danych technicznych

Wymiary auta i silniki pozostają więc tajemnicą. Póki co musimy więc kontemplować wygląd tego auta. Co o nim sądzicie? Czy KIA wybrała właściwy kierunek rozwoju, czy też Sportage jest zbyt przekombinowany? Czekamy na Wasze komentarze!