Konfigurator Skody Octavii dostępny już w Czechach. Bogato, ale mało i drogo

Konfigurator Skody Octavii trafił na czeską stronę internetową producenta. Na razie do wyboru dwie wersje i trzy silniki. Wyposażenia sporo, ale jest drogo.

Jeśli przejdziemy na stronę www producenta z Mladej Boleslavi, znajdziemy dwie Octavie. Starą, ale również konfigurator nowej Skody Octavii - wyłącznie w wersji kombi. Nie ma póki co w ofercie liftbacka.

Nowa Octavia trafia na rynek od 636 900 CZK za wersję Ambition (ok. 106 600 PLN) oraz 687 900 CZK za odmianę Style (ok. 115 200 PLN).

Jest drogo. Do tego samochód dostępny jest póki co wyłącznie z dwoma silnikami. Klienci mogą "kliknąć" 1.5 TSI o mocy 150 KM ze skrzynią manualną, albo droższego diesla - 2.0 TDI  ze skrzynią ręczną, lub z siedmiobiegowym DSG. Przy czym ta ostatnia jest dostępna tylko z silnikiem o mocy 150 KM, a "manual" przynależy motorowi 115-konnemu. Ten ostatni zresztą kosztuje tyle samo co 1.5 TSI.

Mocny diesel z automatem to dopłata na poziomie niemal 100 000 CZK, czyli 16 000 zł.

konfigurator Skody Octavii

Warto jednak zwrócić uwagę na to, co Octavia oferuje w wyposażeniu.

Wersja Ambition w standardzie ma dwustrefową automatyczną klimatyzację, aktywny tempomat, 8 głośników, cyfrowe radio, asystenta pasa ruchu, elektryczną tylną klapę, "oszukany mechanizm różnicowy" XDS+, przednie lampy LED z asystentem świateł drogowych i wielofunkcyjną kierownicę. Samochód stoi na szesnastocalowych felgach.

Wersja Style dodatkowo ma większe koła (17"), system bezkluczykowy KESSY, wirtualne zegary, system nawigacji Columbus, bezprzewodowy interfejs smartfona Smartlink+, czujniki parkowania, podgrzewane siedzenia, fotochromatyczne lusterka.

konfigurator Skody Octavii

Dodatki

W opcjach znajdziemy np. pakiet Style Plus z kamerą cofania, światłami LED z tyłu, matrycowymi światłami LED z przodu, czy systemem wyboru jazdy - kosztuje 20 000 CZK (ok. 3 200 zł). Za ok. 2 000 zł więcej możemy mieć Octavię z wyświetlaczem HUD. W opcji pojawiają się też fotele z certyfikatem AGR (duża dopłata, ok. 10 000 zł, ale mają elektryczne sterowanie i pamięć).

Nie wiemy na razie, czy polska specyfikacja będzie obejmować podobnie bogate wyposażenie i czy ceny będą na podobnym poziomie. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że "tanio to już było". Przykładowo, Superb kombi, w odmianie Ambition i z silnikiem 1.5 TSI, w Czechach kosztuje 724 900 CZK (121 300 zł). W naszym konfiguratorze - 115 350 zł.

Spodziewajmy się więc, że polski konfigurator Skody Octavii będzie rozpoczynał się od np. 99 900 zł w odmianie 1.5 TSI Ambition.