Kto powiedział, że Volkswagen Multivan musi być nudny?

Volkswagen Multivan to praktyczny i solidny wybór w segmencie dużych vanów. Do tego może wyglądać naprawdę zadziornie - dzięki kuracji ABT.

Niemiecki tuner uwielbia modyfikować ten samochód. Każde wcielenie ekspresowo otrzymuje podrasowany wizualnie i mechanicznie wariant, który cieszy najbardziej wymagających klientów. Tym razem odświeżony Volkswagen Multivan zyskał naprawdę atrakcyjny wizerunek.

Ma być sportowo - nawet jeśli to Volkswagen Multivan

Przede wszystkim ABT wycisnęło co się da z topowego, 199-konnego Multivana. Dzięki modyfikacjom oprogramowania uzyskano tutaj 226 KM i 490 Nm (czyli o 27 KM i 40 Nm więcej). Ma to zapewnić przede wszytkim lepszą elastyczność, głównie dzięki zwiększonemu momentowi obrotowemu.

Co dalej? Multivan otrzymał także pakiet Aero, czyli zestaw modyfikacji wizualnych. Obejmuje on zmodyfikowany przedni zderzak z atrakcyjnymi dokładkami, inny przedni grill, progi boczne oraz podrasowany tylny zderzak. W ofercie są też nowe felgi - 19 lub 20-calowe.

Volkswagen Multivan może też "usiąść" bliżej ziemi. Regulowane zawieszenie od Bilsteina "Adjustable Suspension Kit" pozwala na obniżenie samochodu o 3,8 lub 6,5 centymetra, co stanowi wyraźną różnicę. Oczywiście ma to realny wpływ na komfort podróżowania, ale także na prowadzenie tego dużego auta.

Ceny elementów nie są znane, ale z pewnością nie będą one tanie

Pakiety ABT mimo wysokiej ceny cieszą się dużą popularnością. W Niemczech naprawdę dużo aut (także Mutlivanów) widywanych jest z dodatkami tej firmy. Jeśli chcecie mieć sportowo wyglądającego vana (czemu nie), to jest to rozwiązanie zdecydowanie warte uwagi.