Za 2 miliony dolarów dostaniesz Lamborghini Countach, które wygląda jak Ty w poniedziałkowy poranek. To gwiazda filmu

Miało swoje 3 minuty i 11 sekund na ekranie - i to wystarczyło, aby stało się legendą. Rozbite Lamborghini Countach z "Wilka z Wolf Street" jest do wzięcia za grube pieniądze.

Tak, to jest rozbita legenda, której poszukują kolekcjonerzy z całego świata. Lamborghini Countach w wersji 25th Anniversary uznaje się za najlepsze wydanie tego samochodu. Dlaczego? Powód jest prosty. To najbardziej dopracowana wersja tego samochodu, oferująca dobre właściwości jezdne i kapitalne osiągi. O brzmieniu silnika V12 nie trzeba wspominać.

Ten egzemplarz jest wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze - mówimy o oryginalnej maszynie z Sant'Agata Bolognese. Po drugie - jego rola w filmie stała się legendą i jest bardzo często wspominana.

Dlatego też to Lamborghini Countach może się sprzedać nawet za dwa miliony dolarów

Mówimy tutaj o samochodzie z numerem nadwozia ZA9CAOSA6KLA12692. To jeden z 658 egzemplarzy z serii 25th Anniversary. Auto do studia filmowego trafiło w idealnym stanie i tam z premedytacją zostało zniszczone podczas kręcenia jednej ze scen. Co ciekawe nigdy nie zdecydowano się na naprawę. Producenci uznali, że ten egzemplarz będzie świetną maskotką, wykorzystywaną przy promocji filmu.

Efekt oczywiście był świetny - wszyscy kojarzyli Countacha z tym filmem

Tak więc zniszczenie legendy było warte ryzyka. Teraz ktoś z odpowiednio grubym portfelem może odważnie kupic taki samochód.

Lamborghini Countach Wilk z Wall Street

Aukcja Bonhams odbędzie się już w grudniu. Wraz z samochodem kupujący otrzyma cały pakiet memorabiliów z planu filmowego. Mowa tutaj o ubraniach, "klapsach", krzesełku reżysera i wielu innych dodatkach. Są też tutaj autografy aktorów, w tym Leonardo di Caprio i Margot Robbie.

Oczywiście ten samochód można naprawić. Ale czy warto to robić?

To doskonałe pytanie, które musi sobie zadać nowy nabywca tej maszyny. Jej stan jest całkiem niezły, a kompletna renowacja na pewno przywróci pierwotną wartość.

Niemniej ten egzemplarz można traktować jako dzieło sztuki, które powinno pozostać w tym wyjątkowym stanie. Może i nie da się nim jeździć na co dzień, ale za to dostajemy tutaj unikalną ozdobę do salonu. Warto jednak pomyśleć o odpowiednio dużym domu lub mieszkaniu, do którego da się wstawić całkiem niemałego Countacha.