Lamborghini Sian Roadster wygląda nieziemsko. I go nie kupisz, bo już się wyprzedał

Tylko 19 takich aut wyjedzie na drogi. Szczęśliwcy czekają już na dostawy - Lamborghini Sian Roadster dopiero ujrzało światło dzienne, ale już jest całkowicie wyprzedane.

Lamborghini Sian to coś więcej niż supersamochód dla najbogatszych i najwierniejszych klientów marki. Model ten przede wszystkim pokazuje przyszłość marki. A ta wciąż wiąże się z silnikiem V12, choć w hybrydowym wydaniu. Wszystko to opakowywane jest w bojową i unikalną stylistykę, która wyróżnia ten samochód na tle wszystkich innych. Teraz 19 szczęśliwców będzie cieszyło się wersją Roadster, która dołącza do 63 egzemplarzy zamkniętej odmiany.

819 KM pod gołym niebem

Największą zaletą wersji Roadster jest to, że ryk V12-ki będzie tutaj znacznie lepiej słyszalny. Wystarczy zrzucić delikatny dach, aby symfonia dwunastu cylindrów znacznie szybciej dotarła do uszu. Wspierana silnikiem elektrycznym jednostka benzynowa o (objętości skokowej 6,5 litra) generuje 819 KM. Sprint do setki zajmuje tutaj 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 350 km/h.

Lamborghini Sian

Włosi zapewniają, że 19 zamówionych aut zaskoczy konfiguracją. Marka z Sant'Agata Bolognesezachęca klientów do szalonych zabaw w programie Ad Personam, dzięki czemu spodziewać się można unikalnych lakierów i nietypowych zestawień kolorystycznych.

Samochód trafi w ręce wiernych klientów marki. Wielu z nich będzie miało w swoim garażu także Siana Coupe. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż tacy ludzie mają często ponad 50 innych aut, kilka jachtów i prywatny odrzutowiec.

Lamborghini Sian Roadster pokazane przez markę wykończono lakierem Blu Uranus

Kontrastuje on ze złotymi i karbonowymi elementami, co tworzy unikalną kompozycję. Trzeba przyznać, że w takim wydaniu prezentuje się nawet atrakcyjniej od pokazanego kilka miesięcy temu coupe.

Cena? Około 3 500 000 euro. I to wyjściowo, bo łatwo ją będzie podkręcić dzięki indywidualnym zachciankom klientów.