Jak zwykle na Allegro są już części do... Maserati Grecale

Ale zaraz, czekajcie, części do nieoferowanego jeszcze auta? To standard - elementy z Maserati Grecale są już dostępne na Allegro.

Maserati Grecale światło dzienne ujrzy dokładnie za dwa miesiące z małym hakiem. Tymczasem już teraz na naszym rodzimym Allegro pojawiła się cała garść podzespołów z tego samochodu. Na sprzedaż trafiły między innymi przednie i tylne światła, maska czy grill.

Tym samym po raz kolejny dokonuje się cud - otóż Polacy jako pierwsi kładą ręce na częściach do samochodu, którego nawet jeszcze nie pokazano. Taka sytuacja w przeszłości miała miejsce kilkukrotnie. Na przykład wiele elementów aktualnej Skody Superb można było kupić przed jej debiutem, a całe wnętrze z BMW M5 CS trafiło na Allegro jeszcze przed prezentacją tej wersji.

Zadajemy więc pytanie: jakim cudem części do Maserati Grecale trafiły do jakiegoś polskiego sprzedawcy?

Jak wiadomo poddostawcy i podwykonawcy Maserati już od dawna znają wygląd tego auta, a spora część elementów jest produkowana. Nie zmienia to jednak faktu, że takie firmy z reguły dobrze pilnują nowych produktów i wspierają producentów w "nieujawnianiu" premierowego auta przed jego debiutem.

W przypadku części do Grecale trop podrzuca nam opis samochodu. Napisane jest tam wprost - części z demontażu. A to sugeruje, że te elementy jeździły w mułach testowych, których zdjęcia kilkukrotnie prezentowaliśmy na naszej stronie.

Maserati Grecale

Jak to wygląda od strony producenta? Otóż taki muł testowy lub zamaskowany egzemplarz z reguły jest niszczony po wykonaniu swojej pracy. Takie auta rejestrowane są na specjalnych zasadach i nie mogą później trafić na rynek. Poza tym bardzo często ich wykonanie odbiega od finalnego produktu, gdyż "lepi się je" z byle czego, byleby sprawdziły się w swojej roli.

Maserati zapewne wysłało Grecale do niszczarki

A tam sprytny przedsiębiorca, przyjmijmy o imieniu Luigi, postanowił ukradkiem powyciągać część gratów. Wiedząc, że sprzedaż we Włoszech może trochę nie wypalić, odezwał się do kolegi-handlarza z Polski, nazwijmy go Mariuszem, który to przyjechał i zgarnął części, po czym wystawił je na Allegro. Proste?

Maserati Grecale lights

Patrząc na inne oferty zauważymy pewną prawidłowość - otóż większość oferowanych przez tego sprzedawcę części pochodzi właśnie z włoskich maszyn (choć nie tylko). Jak widać ktoś dobrze wykorzystuje swoje dojścia, a wystawienie takich produktów na Allegro sugeruje, że zainteresowanie takowymi jest spore.