Maserati Grecale jest już prawie gotowe. Znamy datę premiery

Maserati Grecale, czyli długo wyczekiwany mniejszy SUV marki, lada moment ujrzy światło dzienne. Oficjalna premiera tego auta ma już zaplanowaną datę.

Dla marki z Modeny może to być jedna z największych szans na dalszy rozwój. Włosi poszerzają swoją gamę o kolejny model, a będzie to wyczekiwany mniejszy SUV. Marka z Modeny trafi w doskonały moment, gdyż jej największy konkurent, jakim bez wątpienia będzie Porsche Macan, szykuje się do pełnej elektryfikacji. Maserati Grecale ma więc spore szanse na sukces, nie tylko dzięki ciekawej stylistyce, ale także za sprawą unikalnej specyfikacji.

Maserati Grecale - hybryda, sportowiec, ale także elektryk

Włoski nie zwalniają tempa i konsekwentnie rozwijają kolejne modele. Połączenie w koncern Stellantis nie sprawiło, że kurki w markach premium zostały zakręcone. Grecale może być najważniejszym modelem dla firmy z Modeny. Nie tylko reprezentuje popularny segment, ale także będzie dużo bardziej przystępne.

Maserati Grecale

Włosi korzystają tutaj ze sprawdzonej architektury w najnowszym wydaniu. Punktem wyjścia dla Grecale jest platforma Giorgio, którą wykorzystuje chociażby Alfa Romeo Giulia i Stelvio. Z tych modeli Maserati zaczerpnie najprawdopodobniej topowy silnik, czyli 2,9-litrową V6-kę z doładowaniem. Będzie ona oferowana w topowym wariancie Trofeo.

Słabsze modele zyskają różne warianty 2-litrowej turbobenzyny. Dostępna ona będzie zarówno w standardowym, jak i hybrydowym wydaniu. W gamie zobaczymy też odmianę plug-in hybrid i pełnoprawnego elektryka, aczkolwiek na takie wersje niestety jeszcze trochę poczekamy.

Maserati Grecale będzie bardzo atrakcyjne wizualnie

Włosi stawiają na nowy styl, który zadebiutował wraz z modelem MC20. W podobnym stylu rozwiązane będą tutaj przednie lampy i poszczególne detale. Zaskoczeniem może być z kolei kabina. Według naszych zdjęć szpiegowskich znajdziemy tutaj aż trzy dotykowe ekrany.

Maserati Grecale wnętrze

Jeden z nich znajdzie się za trójramienną kierownicą, zaś dwa pozostałe ulokowano na konsoli centralnej. Większy, położony wyżej, będzie głównym centrum obsługi najnowszych multimediów uConnect, zaś mniejszy zapewnie posłuży klimatyzacji i konfiguracji napędu.

Maserati Grecale - premiera już 16 listopada

To wydarzenie, niezwykle ważne dla Maserati, odbędzie się w Mediolanie. Transmisja z premiery będzie oczywiście dostępna online, ku uciesze fanów tej marki.