Maserati MC20 - przedpremierowo. Poznajcie nowy supersamochód z Modeny

Oto Maserati MC20 - długo wyczekiwany supersamochód z Modeny. Co oferuje i czym zaskakuje? Zobaczcie sami - mamy pierwsze zdjęcia tego auta.

Proszę Państwa, oto Maserati MC20. Długo wyczekiwany supersamochód z Modeny wreszcie ujrzał światło dzienne i...

No właśnie, oceńcie ten samochód sami - to wyjątkowo specyficzny projekt.

Maserati MC20 - kontrowersyjna stylistyka

O stylistyce nowego Maserati było sporo dyskusji. Okazuje się jednak, że wstępne szkice i rendery były dalekie od prawdy. Trzeba przyznać , że Włosi idealnie wodzili nas za nos i kreowali zupełnie inny wizerunek tego modelu.

Co otrzymaliśmy? Front jest dość „uniwersalny” i nie został naładowany emocjami. Patrząc idealnie od przodu można zauważyć nawiązania do modelu MC12. Linia boczna przypomina zaś samochód „z generatora” aut z centralnie umiejscowionym silnikiem.

maserati mc20

Tył? Cóż, spodziewaliśmy się okrągłych świateł, a dostajemy proste prostokątne lampy. Uroku niestety nieco im brakuje...

Wnętrze Maserati MC20 poskładano z wielu klocków

Kierownica? Alfa Romeo Giulia. Multimedia? Pożyczone z innych modeli FCA. Do tego pokrętło trybów jazdy, trochę włókna węglowego i na tym koniec. Jest tutaj bardzo spartańsko. Stylem bliżej temu modelowi do Alfy 4C, która również wykorzystywała elementy z innych samochodów FCA.

Sercem tego auta jest nowy silnik Nettuno

To jednostka, która budzi wiele emocji. Maserati głosi, że jest to całkowicie nowa konstrukcja, jednak wiele elementów w dużej mierze przypomina rozwiązania z V8 Ferrari. Cóż, niezbadane są włoskie powiązania. Nowy supersamochód z Modeny ma oferować do 630 KM, cudowne brzmienie (jak na V6) oraz fantastyczną charakterystykę pracy. Czy tak będzie? O tym się przekonamy.

Więcej zdjęć i informacji dostaniemy już jutro. Musicie uzbroić się więc w cierpliwość.