Mazda CX-60 2022. Tak wygląda nowa era marki

Przed Wami całkowicie nowa Mazda CX-60 2022, otwierająca fascynujący rodział w historii tej japońskiej marki. Poznajcie ją przedpremierowo.

Oficjalnie Mazda CX-60 2022 dopiero jutro ujrzy światło dzienne. Już teraz możemy Wam jednak pokazać jak wygląda ten samochód. Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia nowego SUV-a. Czego możemy się spodziewać?

Mazda CX-60 2022 - wchodzi w segment premium

Japończycy obiecują, że ten samochód oferować będzie znacznie więcej, niż każda dotychczasowa Mazda. Marka z Hiroszimy stawia pierwszy poważny krok w segmencie premium i nie boi się porównań do doświadczonych konkurentów.

Trzeba przyznać, że nikt nie skoczył tutaj na główkę do płytkiego basenu. Strategia rozwoju była nie tylko ogłaszana od dłuższego czasu, ale przede wszystkim dopracowywana. To nie jest stara technologia ubrana w nowe nadwozie.

Mazda CX-60 2022

Wszystko jest tutaj całkowicie nowe. Od platformy, tylnonapędowej z napędem na cztery koła, po silnik. Wszystko to sprawia, że Mazda CX-60 2022 ma być pełnoprawnym członkiem segmentu premium.

Mazda CX-60 2022 - wyglądem może skusić

Zacznijmy od tego, czego nie widać gołym okiem. Auto zbudowano na całkowicie nowej platformie, w której napęd domyślnie trafia na tylną oś. Do tego pod maską znajdziemy silnik umiejscowiony wzdłużnie. To kolejne cechy, które można kwalifikują ten samochód do "klubu premium".

A to dopiero rozgrzewka. Na start do oferty wjeżdża hybryda plug-in. 2.5-litrowy silnik benzynowy w połączeniu z jednostką elektryczną oferuje 300 KM. Moc trafi na wszystkie cztery koła.

Kolejnym etapem będą inne warianty napędowe, w tym 6-cylindrowe. To jest coś, na co długo czekaliśmy. Oczywiście wszystkie silniki korzystają z technologii SkyActiv.

Stylistyka? Nie zawodzi. To rozwinięcie dotychczasowej bryły Mazdy, choć "podrasowane" wieloma detalami. Front wyróżnia się charakterystycznym grillem i masywną linią. Z boku zauważymy zaś typowe dla marki miękkie przetłoczenia, na których pięknie pracuje światło.

Tył jest dość prosty, ale i typowo "mazdowy" - tym samym nie pomylicie tego auta z żadnym innym SUV-em.

W kabinie jest naprawdę przyjemnie

Mazda CX-60 2022 ma mieć długą listę atutów. Jednym z nich stanie się wykończenie. Kokpit wykończono tutaj materiałami wysokiej jakości. Wiele z nich to naturalne tkaniny, nawiązujące do japońskiego stylu projektowania.

Z nowości warto wymienić też całkowicie cyfrowy kokpit i najnowsze wydanie systemu multimedialnego MazdaConnect. Wielki ekran na konsoli centralnej jest dotykowy, ale można go wygodnie obsługiwać pokrętłem na tunelu środkowym. A to oznacza jedno - brak odcisków palców na wyświetlaczu.

Jutro Mazda oficjalnie zaprezentuje ten samochód i ujawni więcej informacji

Bez wątpienia będzie to kluczowy dla marki produkt, który ma szansę namieszać na rynku. Premiera w salonach będzie miała miejsce w połowie bieżącego roku.