Mazda zaprezentuje w przyszłym roku nowego silnik - to "czysty" diesel

Nie wszyscy rezygnują z silników wysokoprężnych - drzemie w nich ogromny potencjał. Mazda zaprezentuje w przyszłym roku nowy silnik - to czysty diesel

Afera "dieselgate" postawiła silniki wysokoprężne w złym świetle. Ekolodzy zaczęli uznawać je za zło konieczne, które trzeba powoli eliminować. Nic bardziej mylnego. Przy aktualnym rozwoju technologii to właśnie diesel daje większy potencjał w uzyskiwaniu niskiej emisji CO2 i szkodliwych substancji. Jednostki 1.8 i 2.2 wyróżniają się nie tylko niskim zapotrzebowaniem na paliwo, ale także właśnie świetnymi wynikami w kwestii spełniania norm stawianych przez Unię Europejską. Z tego powodu chociażby Mazda stawia na nowy silnik - jest to czysty diesel.

Nowe konstrukcje Mazdy mają być pod tym kątem jeszcze lepsze. Póki co producent nie ujawnia szczegółów, ale potwierdzona została data debiutu nowej konstrukcji. Nastąpi to w przyszłym roku. Według wstępnych informacji nowy diesel rozwijany był równolegle z konstrukcją Skyactiv-X i będzie z nią dzielił część rozwiązań.

To nie koniec nowości Mazdy

Już za 4 dni poznamy pierwszy elektryczny model Mazdy, który będzie wyróżniać się stylistyką oraz unikalnymi rozwiązaniami technicznymi. W drodze są z kolei kolejne rewolucyjne auta. Japończycy rozwijają platformę dla aut tylnonapędowych oraz 6-cylindrowe silniki benzynowe. Te konstrukcje poznamy zapewne w przeciągu najbliższych dwóch lat. Mazda i ich nowy diesel to jednak największa nowość, która może być ważnym elementem oferty tej marki.