Mazda MX-30 - cena w Polsce. Samochód dostępny od 149 990 zł

Od razu po debiucie auta Mazda MX-30 trafia w Polsce do przedsprzedaży. Cena - 149 990 zł, ale w tej kwocie otrzymujemy dodatkowy atrakcyjny bonus.

Jedną z gwiazd targów w Tokio jest Mazda MX-30. To ważny samochód dla tego producenta, gdyż daje mu wejście w świat elektromobilności. I choć specyfikacja na pierwszy rzut oka specyfikacja tego auta odstaje od konkurencji, to jednak Japończycy mają swojego asa w rękawie. Jest nim cena - Mazda MX-30 kosztuje 149 900 zł. Co więcej, w tej cenie otrzymujemy darmowo wallbox, który pozwoli na szybsze i tańsze ładowanie we własnym garażu.

Mazda MX-30 - cena, specyfikacja, dane techniczne

Mazda MX-30 oferuje 145 KM i ponad 250 Nm momentu obrotowego. Bateria o pojemności 35,5 kWh ma zapewniać z kolei 200 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Nie jest to jednak ostatnie słowo Mazdy w tym temacie. W drodze jest wersja, która korzystać będzie z dodatkowego "generatora" w postaci silnika Wankla. Data premiery jest jednak jeszcze nie znana.

Cena, za którą Mazda MX-30 będzie oferowana zdaje się być nieco wygórowana na tle konkurentów. Japończycy mierzą jednak wyżej niż w Peugeota e-208 czy elektrycznego Opla Corsę. Tutaj na celowniku jest BMW i3, do którego w wielu aspektach model ten jest bardzo podobny.