Tabletologia stosowana. Mercedes Klasy S zyskuje nowszy system MBUX

Nowy Mercedes Klasy S dopiero ujrzy światło dzienne. Wiemy jednak, że we wnętrzu będzie o 27 mniej fizycznych przycisków, a wszystko zastąpią tablety. I to jakie!

Rewolucja? Bez wątpienia. Mercedes Klasy S, choć zawsze jako flagowiec zyskiwał wszystko co najnowsze i najlepsze, zachowywał dość klasyczny wygląd wnętrza. Co więcej, dwie ostatnie generacje (W221 i W222) cechowały się zbliżoną koncepcją projektu. Klasa S W223 zrywa jednak z dotychczasową linią, stawiając na przyszłość. A stanowią ją tablety - a jakże. Producent ze Stuttgartu pochwalił się najnowszym wcieleniem systemu MBUX, którego debiut nastąpi właśnie z modelem W223.

Mercedes Klasy S W223 - po pierwsze: WIELKI TABLET

Zapomnijcie o klasycznej desce rozdzielczej. Pierwsze zdjęcia tego auta (które wyciekły przez złomowisko) ujawniły nowoczesne wnętrze tego auta. Nowoczesne, to jest pełne odcisków palców i bez fizycznych przełączników. Centrum dowodzenia stanowić będzie półleżący ekran o przekątnej 12,8 cala. To tutaj będziemy zarządzać wszystkimi ustawieniami auta, od mediów aż po konfigurację pojazdu.

We wszystkich ekranach wykorzystano technologię OLED, dzięki czemu rozdzielczość i jakość obrazu ma być najwyższa na rynku. Poza Mercedesem tylko jedno auto posiada takie ekrany - jest to Cadillac Escalade najnowszej generacji.

Wykorzystanie technologii OLED ma także dwie dodatkowe zalety - niższe o 30% zużycie energii oraz niższą temperaturę pracy całego układu.

Topowy system MBUX pozwoli na dzielenie się obrazem pomiędzy centralnym i tylnymi ekranami. Pasażerowie mogą zarządzać wyświetlanymi informacjami u siebie i z przodu. Oczywiście kierowca może też zablokować taką możliwość.

Cyfrowe zegary dostaną kilka nowych skórek. Jedna z nich jest bardzo klasyczna i elegancka i kontrastuje ze sportową, która prezentować będzie także przeciążenia. To może się przydać, ale raczej w modelu z rodziny AMG.

Mercedes Klasy S W223 dostanie też ekran HUD z rozszerzoną rzeczywistością

Zakres wyświetlania obrazu to aż 77 cali. Wszystko za sprawą specjalnego projektora, który wykorzystuje technologię rodem z najlepszych kin. Dzięki szerokiemu zakresowi prezentacji danych, na wyświetlaczu HUD zobaczymy bardzo atrakcyjnie pokazane wskazania z nawigacji. Co więcej, będą one dokładnie pokrywały się z torem jazdy.

Mercedes Klasy S W223 zadebiutuje dopiero we wrześniu

Do tego momentu Niemcy będą regularnie pokazywać kolejne nowości z pokładu tego auta. Finalna premiera została przesunięta w czasie ze względu na perturbacje związane z koronawirusem.

Źródło: Mercedes-Benz