Mercedes-Maybach GLS w wersji rodzinnej? Oto Mercedes Ultimate HGLS

Mercedes-Maybach GLS to propozycja dla indywidualistów. Co jednak zrobić, kiedy chcemy takie auto, ale potrzebujemy trzech rzędów siedzeń? Odpowiedzią jest Ultimate HGLS.

Mercedes-Maybach GLS to prawdziwa wisienka na torcie w ofercie największego SUV-a marki. Szalona koncepcja połączenia luksusu i wielkiego nadwozia to strzał w dziesiątkę. Skoro klienci rzucili się na Rolls-Royce'a Cullinana, to czemu GLS miałby nie odnieść sukcesu? Co prawda Niemcy zarzekają się, że Cullinan to auto usytuowane o półkę wyżej, jednak GLS z pewnością trafi w gusta najbardziej wymagających klientów.

No dobrze, ale co zrobić w przypadku, kiedy mamy gromadkę dzieci i konfiguracja z czterema fotelami nie wchodzi w grę? Wtedy z pomocą przychodzi tuner Hofele, oferujący model Ultimate HGLS.

Mercedes-Maybach GLS

Taki Mercedes-Maybach GLS, tylko od tunera

Hofele bardzo mocno wzorowało się na Maybachu. Widać to już nawet w stylistyce zewnętrznej, gdzie postawiono na dwutonowe malowanie i charakterystyczne szprychowe felgi. Są one jednak nieco mniejsze niż w oryginale ze Stuttgartu, co ma zwiększyć komfort codziennego użytkowania. Model od Hofele poznamy też dzięki innemu frontowi, bez charakterystycznego grilla.

Wnętrze? Cóż, tutaj niemiecki tuner też nie ukrywa swojej inspiracji Maybachem. Obszyte na nowo skórą nappa i alcantarą fotele, efektowne poduszki czy dodatkowe zdobienia to wyróżniki, dzięki którym ten samochód zdecydowanie odróżnia się od standardowego GLS-a. Hofele zapewnia, że wszystkie elementy wykonano z należytą starannością, tak aby nie odstawały od poziomu oferowanego przez Mercedesa.

Największa zaleta oferty Hofele? Silniki

O ile Mercedes-Maybach GLS oferowany jest tylko z 4-litrowym benzynowym V8 z systemem hybrydowym, o tyle Hofele umożliwia tuning dowolnie wybranego wariantu. Prezentowany samochód to odmiana GLS 400d, czyli idealna propozycja dla rodzin, które planują zabierać to auto na długie wycieczki.

Hofele nie chwali się cenami swoich modyfikacji. Cennik podawany jest zainteresowanym klientom, gdyż zakres zmian dopasowywany jest indywidualnie.