Mercedes z rekordową sprzedażą w Polsce, Audi leci w dół

Grudzień będzie miesiącem cudów w Polsce. Producenci starają się sprzedać jak najwięcej aut przed wprowadzeniem nowych przepisów leasingowych. Efekt? Takich wyników dawno nie widzieliśmy.

Statystyki sprzedaży nowych aut w grudniu są bardzo ciekawe. Podium niezmiennie należy do "trójcy" w postaci Skody (2086 aut sprzedanych pomiędzy 1 a 10 grudnia), Toyoty (1768 aut) i Volkswagena (1449 aut). Szaleństwo zaczyna się jednak tuż za podium, gdyż kolejną najchętniej wybieraną marką jest... Mercedes. Producent ze Stuttgartu sprzedał 713 aut, co stanowi 31,8% wzrostu względem tego samego okresu rok temu. Za Mercedesem uplasował się Hyundai, Kia i Opel z wynikami 592, 569 i 525 samochodów.

Co ciekawe z wymienionych marek to Hyundai i Opel zaliczają największe spadki. W dół leci także sprzedaż Audi - do klientów trafiły raptem 283 auta, co stanowi zjazd o 31,6% względem okresu 1-10.12 2017. Od Audi zdecydowanie lepszy wynik zanotowała Mazda (344 auta) i BMW (399 samochodów).

Kto zamyka listę? DS, Maserati i Abarth. Francuska marka sprzedała 4 auta, a włoskie odpowiednio 2 (Maserati) i 1 (Abarth).

Jesteśmy bardzo ciekawi podsumowania całego miesiąca - mocna pozycja Mercedesa zdecydowanie powinna się utrzymać, a marka ta zanotuje kolejny rekordowy rok w Polsce.

Dane dostarczył IBRM Samar