MG 3 2024 na pierwszych zdjęciach. Miejska hybryda zbliża się do premiery

Chiński producent "nie bierze jeńców". Już za miesiąc poznamy najnowszy model - MG 3 2024. Może być sporym zaskoczeniem w Europie.

Chińczycy z MG przez ostatnie lata spokojnie rozwijali swoją ofertę, żeby teraz stać się naprawdę poważnym graczem, który w liczbach wyprzedza wielu uznanych konkurentów. Mocne wejście z elektryczną "czwórką" i dobrze wycenione modele HS i ZS to jedno. W tym roku zadebiutuje jednak MG 3 2024. Nowa generacja, nowy design i napęd mogą okazać się kluczowe. Przyjrzyjmy się temu, co na razie wiemy.

MG 3 2024 nawiązuje wizualnie do MG 4

To nowa linia stylistyczna chińskiego producenta i właśnie do niej musimy się zacząć przyzwyczajać. Mocno schodzący "nos" i ostre trójkątne lampy tworzą agresywny przód, który w "trójce" przechodzi w klasyczny kształt hatchbacka. Tylna część nadwozia przypomina trochę klasę A, trochę SEAT-a. Jest dość generyczny, ale na pewno może się podobać.

MG 3 2024

Samochód będzie konkurować w mocno obsadzonym segmencie B. To, razem z klasą B-SUV, najpopularniejsza klasa w Europie. Konkurencja jest zażarta, a liczą się nie tylko upodobania narodowe, ale przede wszystkim stosunek ceny do praktyczności.

Na razie bez elektryfikacji

Póki co ukazano nam tylko krótkie wideo oraz zdjęcie nadchodzącego modelu. Wiadomo jednak, że samochód zadebiutuje ze spalinową jednostką napędową. 

Ma to być (przynajmniej korespondencyjne) uderzenie w Toyotę Yaris, bo MG 3 2024 będzie miało napęd hybrydowy. Klasyczna hybryda, wyposażona będzie w silnik 1.5, wspomagany napędem elektrycznym oraz litowo-jonową baterią. Moc, czy osiągi pozostają jeszcze tajemnicą.

Wszystko to jednak wygląda dość ciekawie. To już druga generacja tego samochodu, który na rynku jest (np. w Australii) od 12 lat. Tam cieszy się sporą popularnością, choć głównie dlatego, że jest to najtańszy samochód na rynku.

MG 3 2024 zadebiutuje 26 lutego podczas targów w Genewie. Miejski hatchback powinien trafić na rynek niedługo potem. Znając Chińczyków, wszystko jest już przygotowane. Prawdopodobnie wczesną wiosną poznamy ceny i wtedy okaże się, czy nowa stylistyka i nowe otwarcie jest warte naszego zainteresowania.

Biorąc pod uwagę cenę modelu ZS, i ceny samochodów konkurencji, MG 3 2024, gdyby wystartował z ceną 79 900 zł, już byłby mocną propozycją. Zobaczymy za około dwa miesiące.