Znowu możesz kupić nowy samochód za mniej niż 60 000 złotych. To Mitsubishi

Nawet bazowa Dacia Sandero kosztuje już ponad 60 000 złotych. Czy da się kupić coś tańszego? Owszem - jest to Mitsubishi Space Star.

Lata lecą, a ten samochód nie wybiera się wciąż na emeryturę. Nigdy nie był to wybitny samochód, ale jednego nie można było mu odmówić - idealnie spełniał swoją rolę. Mitsubishi Space Star to przykład solidnego budżetowego samochodu. Ma dach nad głową, małe koła, proste wyposażenie i silnik, który prawdopodobnie przetrwałby apokalipsę zombie.

Teraz ten model jest też najtańszym nowym sensownym pojazdem w Polsce. Mowa tutaj o aucie, do którego zmieszczą się cztery osoby z garstką bagaży, a wyposażenie nie sprawi, że poczujecie się niczym w metalowej puszce.

Mitsubishi Space Star kosztuje 57 990 złotych

W tej cenie dostaniecie wersję Inform, która oferuje chociażby manualną klimatyzację. To już jakiś plus. Są też poduszki powietrzne, ESP, kontrola trakcji, wspomaganie ruszania na wzniesieniach, elektryczna regulacja lusterek i przednich szyb, a także multifunkcyjna kierownica. A, mamy także czujnik zmierzchu i deszczu.

Jeśli ktoś potrzebuje więc samochodu bez gadżetów, taniego i nowego, to jest to obecnie faktycznie najtańsza opcja. Nic tańszego, nawet z chińskim rodowodem, nie znajdziecie.

Mitsubishi Space Star 2024 najtańszy samochód w Polsce

Jest pewien haczyk - oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów

Nie spodziewajmy się więc absurdalnie dużej liczby dostępnych samochodów. Z drugiej strony nie spodziewałbym się, aby zainteresowanie tym samochodem było tak duże.

Warto też wiedzieć, że Mitsubishi Space Star pozostaje w ofercie także w innych wersjach wyposażeniowych. Na przykład w modelu Invite debiutują multimedia z 7-calowym ekranem (wyposażone w Android Auto i Apple CarPlay) oraz z Bluetoothem. Tutaj też na liście opcji debiutuje przekładnia CVT. Taki samochód kosztuje 64 990 złotych dla rocznika modelowego 2023 i 65 990 złotych dla rocznika 2024.

Poza tym w gamie jest też wersja Intense (z automatyczną klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami i 15-calowymi alufelgami), w cenie od 70 990 zł (rocznik 2023) i 71 990 zł (rocznik 2024).

To samochód ze starej szkoły motoryzacji

Nigdy nie należał do wybitnych, a wręcz odstawał od konkurencji. Zestawiając go jednak z odpowiednikami ze swoich czasów, w tym chociażby z bardzo specyficzną Micrą K13, spełniał pokładane w nim oczekiwania.