Mitsubishi wstrzymuje debiut nowych modeli w Europie [AKTUALIZACJA]

Dzisiaj zapadła oficjalna decyzja - Mitsubishi wycofuje się z Europy. Jak to będzie wyglądało i czego mogą spodziewać się właściciele aut tej marki?

[Aktualizacja, 28.07,2020, 16:00] Jak informuje nas dział PR Mitsubishi w Polsce, komunikat firmy został źle zinterpretowany przez większość mediów. Firma póki co jedynie ZAMRAŻA debiut nowych modeli, skupiając się na oferowaniu aktualnie sprzedawanych modeli. Nie ma więc oficjalnego komunikatu o WYCOFANIU marki z rynku europejskiego.

Dzisiaj zarząd firmy podjął decyzję o nie wprowadzaniu żadnych nowych modeli na Stary Kontynent.

Test Mitsubishi ASX 2.0 4WD

Mitsubishi skupi się na Azji

To właśnie tam marka ta cieszy się największą popularnością i ma szanse na dalsze sukcesy. Najważniejszym celem producenta jest uporządkowanie finansów, czyli zmniejszenie strat. Poprzedni rok zamknięto z kwotą przekraczającą 1,33 miliarda dolarów na minusie. To bardzo zły wynik, który nie napawa optymizmem zarząd sojuszu.

Jak będzie wyglądała sytuacja w Europie?

W sprzedaży pozostanie odświeżony Outlander, Space Star i Eclipse Cross. Marka kontynuuje też opiekę posprzedażową i serwisową swoich samochodów.

Nowe modele Mitsubishi zadebiutują w przyszłym roku

Za oceanem i w Azji pierwsze skrzypce grać będzie nowy Outlander. Jego debiut miał odbyć się jeszcze w tym roku, ale przesunięto go na pierwszy kwartał 2021 roku. Rok później pojawi się wersja hybrydowa, będąca jednym z najważniejszych modeli marki.

Mitsubishi to druga marka z sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi, która wycofuje się z Europy. W kwietniu ze Starego Kontynentu zniknęło na dobre Infiniti, którego wyniki prezentowały się naprawdę kiepsko.