Po 15 latach obecne Mitsubishi Pajero finalnie zniknie z rynku. Na następcę nie liczcie

Obecne wcielenie zadebiutowało w 2006 roku. To kawał solidnego auta, ale już czas na pożegnanie. W przyszłym roku Mitsubishi Pajero finalnie zniknie z rynku.

Można odniesć wrażenie, że Mitsubishi to tacy graciarze XXI wieku. Jeden model pozostaje w produkcji przez ponad 10 lat - i to jest absolutna norma. Rekordzistą jest natomiast Mitsubishi Pajero, oferowane w obecnej formie od 2006 roku. I choć z większości rynków już zniknęło, to jednak wciąż pozostaje w produkcji. Wiemy jednak kiedy finalnie pożegnamy ten model.

Mitsubishi Pajero zniknie w 2021 roku

Tak donosi japoński portal Nikkei. Pajero wycofano już z Japonii i Europy, ale fabryka w prefekturze Gifu wciąż wytwarza auta na potrzeby bliskiego wschodu. Są to jednak pojedyncze sztuki. Warto dodać, że ten zakład wytwarza tylko Pajero - żaden inny samochód nie jest tam składany.

Praca w tym zakładzie musi więc być bardzo smutna. Ot, raptem kilka aut dziennie do złożenia i na tym koniec roboty. Nic więc dziwnego, że Mitsubishi zamknie ten zakład po zakończeniu produkcji swojego dużego auta terenowego. W ubiegłym roku w Japonii sprzedano 700 sztuk samochodów z ostatniej serii dla tego rynku. Tam, gdzie obecnie oferowane jest Pajero, raczej nie przewiduje się pożegnalnych wersji specjalnych.

Pajero przegrało z SUV-ami i konkurencją

To udane auto, ale ma dwie duże wady. Po pierwsze - wciąż było "terenówką", ale jednak wizualnie nawiązywało do SUV-ów. Co więcej, jego możliwości terenowe (bez modyfikacji) ustępowały konkurencji w postaci Toyoty Land Cruiser. Klienci Mitsubishi wybrali więc inne modele marki lub powędrowali do salonów konkurencji.

Japoński producent nie przewiduje następcy. Marka jest nieco zagubiona w nowej polityce sojuszu z Nissanem i Renault, a jej głównymi rynkami zostanie Azja i USA. Pewnym jest, że główny nacisk zostanie postawiony na SUV-y. Niebawem poznamy nowego Outlandera, spokrewnionego mocno z pokazanym niedawno Nissanem X-Trailem. Trudno powiedzieć, czy model ten w ogóle trafi do Europy - na ten moment nie ma żadnych informacji.