Następca BMW Z3 Coupe? Mieszanka BMW M2 i M140i wygląda świetnie

Czy Niemcy mogłoby produkować następcę kultowego BMW Z3 Coupe? Jak widać bez problemu - w Wielkiej Brytanii powstała fantastyczna mieszanka modelu M2 i M140i, która przywodzi na myśl tego klasyka.

BMW Z3 Coupe zadebiutowało w 1998 roku i od razu wzbudziło ogromne kontrowersje. Auto momentalnie dostało zabawne pseudonimy, takie jak "but klauna", "samochód do rozwożenia pieczywa", czy "tenisówka". Wszystko ze względu na formę nadwozia, którą utrzymano w stylu klasycznych shooting brake'ów. Choć samochód ten teraz ma tytuł kultowego, to jednak dla BMW był sporym problemem. Czasy jednak się zmieniają, a Niemcy mogli stworzyć duchowego następcę tego auta - łącząc dwa swoje modele.

Nowe BMW Z3 Coupe = BMW M140i + BMW M2

W Wielkiej Brytanii powstaje unikalna mieszanka dwóch fascynujących modeli z Monachium. Właściciel BMW M140i postanowił mocno zmienić jego aparycję, dodając elementy nadwozia z modelu M2. Zmiany są tutaj bardzo duże, bowiem M2 jest znacznie szersze od standardowego M140i. Z tego powodu przeszczepiono cały front, a poszerzenia nadwozia wykonano na bazie elementów z rozbitej "m-dwójki".

Zadbano tutaj o niemal każdy detal. Nawet tylny zderzak to mieszanka formy z M140i z elementem wyciętym z M2. Dzięki temu ten mały potwór Frankensteina prezentuje się spójnie i bardzo atrakcyjnie.

BMW Z3 Coupev

Póki co najmniej zmian zaszło pod maską. Auto wciąż korzysta ze standardowej jednostki z BMW M140i, jednak docelowo ma dostać specyfikację z nowego M2 Competition.

Warto dodać, że tutaj także widać podążanie śladami BMW Z3 Coupe. Oferowane je wyłącznie z silnikami 6 cylindrowymi, stawiając na najmocniejsze warianty.