Nissan Ariya Concept, czyli elektryczny model jest tuż za rogiem

To tylko samochód studyjny? Nic bardziej mylnego - Nissan Ariya Concept jest bardzo blisko produkcyjnej formie i zapowiada nowy elektryczny model marki.

Nissan szykuje się na zmiany. Marka tajest gotowa postawić kolejny krok po Leafie i ruszyć z dalszą elektryfikacją - i to w nowym stylu. Nissan Ariya Concept to zapowiedź rewolucji w wyglądzie aut tej marki oraz zwiastun nadchodzącego modelu.

Efektowny SUV - Nissan Ariya Concept

Choć Nissan przechodzi teraz trudne czasy, to i w takiej sytuacji nie zaprzestaje prac nad nowymi autami. Nissan Ariya Concept wpisuje się w modę na elektryczne SUV-y, które zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu. Jest to też zapowiedź nowej ery dla tej marki - z nowym stylem i nową jakością. Wizualnie samochód ten czerpie z aktualnie oferowanych aut marki, aczkolwiek uzupełnia to nowymi elementami. Ledowa listwa z tyłu nawiązuje do niemieckich konkurentów, a łagodny przód dobrze dopełnia całą bryłę. 21-calowe felgi z kolei odpowiednio wpisują się w masywne nadkola. Co ciekawe samochód jest bliski wersji produkcyjnej i najprawdopodobniej w delikatnie zmienionej formie trafi na linie produkcyjne. Samochód ten powstał na dedykowanej platformie, która ma być receptą na elektryfikację. Czy tak będzie? O tym przekonamy się w przyszłości.

Nissan Ariya Concept to także model, który zapowiada wiele nowości. Przede wszystkim japońska marka szykuje się do premiery nowych multimediów oraz cyfrowych zegarów. Do tej pory Nissan w tym temacie był lata świetlne za konkurencją. Teraz to oni chcą rozdawać karty - i twierdzą, że będą mieli ku temu mocne argumenty.

O specyfikacji ani słowa

Nissan nie pochwalił się potencjalną specyfikacją swojego auta. Można jednak przypuszczać, że będzie ona zdecydowanie lepsza niż np. w Leafie, który odstaje już od konkurentów.