Nissan Leaf II wchodzi na polski rynek [ceny]

Niedawno ogłoszono premierę drugiej generacji elektrycznego Nissana, a już mamy do dyspozycji polski cennik. Póki co jest tylko jedna wersja - za 159 900 zł.

Druga generacja Leafa ma być lepsza pod każdym względem. Elektryczny Nissan jest większy, lepiej wykonany, lepiej wyposażony i bardziej "dorosły" niż poprzednik. Ma także nowy silnik, który osiąga teraz 150 KM, 320 Nm i wg amerykańskich norm pozwala na przejechanie 150 mil (240 km). Wg norm NEDC jest to wynik o ponad 100 km wyższy, jednak realnie spodziewajmy się zasięgu baterii na poziomie "amerykańskim".

Nissan Leaf

Leaf na polskim rynku debiutuje w jednej wersji wyposażenia, za 159 900 zł. W tej cenie otrzymamy siedemnastocalowe felgi, automatyczną klimatyzację (z nawiewem na tył), czujniki deszczu i zmierzchu, podgrzewaną kierownicę, audio z 6 głośnikami, czy system kamer 360 stopni z wykrywaniem poruszających się poza naszym polem widzenia samochodów. Na pokładzie ma także znaleźć się system ProPilot, pozwalający na ćwierćautomatyczne poruszanie się po autostradzie (asystent pasa ruchu ma współpracować z aktywnym tempomatem i utrzymywać na jednym pasie samochód).

Nissan Leaf

Nie zdecydowano się jednak na ujednolicenie systemu ładowania z tymi znanymi w Europie, więc znów potrzebne będą przejściówki. Tym, którzy chcą korzystać z nich rzadziej, polecamy poczekać do przyszłego roku, kiedy pojawi się wersja z wydłużonym zasięgiem.