Nissan Navara GT-R istnieje i ma 1000 KM. Można? Można!

Jeśli nie wiecie co zrobić z kwotą w wysokości 250 000 funtów, to Nissan Navara GT-R może być dobrym pomysł. Jest cudownie bezsensownym autem - i o to tutaj chodzi. A, oferuje 1000 KM.

Nadmiar czasu i szalone pomysły zwykle oznaczają kłopoty. Jak bowiem inaczej nazwać samochód, który jest 1000-konnym pickupem, pogromcą wielu sportowych maszyn? W Wielkiej Brytanii powstał Nissan Navara GT-R - i tak, można go kupić.

Pomysł skrajnie szalony, czyli wspaniały. Nissan Navara GT-R wygląda absurdalnie

Pickup nie jest raczej dobrą bazą do stworzenia auta torowego lub piekielnie szybkiej maszyny. Owszem, są pewne wyjątki (pamiętacie GMC Syclone stworzone w warszawskiej firmie VTG, które w latach świetności wyścigów na 1/4 mili było jedną z gwiazd tych imprez?

Nissan Navara GT-R

Można śmiało powiedzieć, że ten samochód oferuje podobne możliwości. Brytyjska firma SB Motorsports połączyła siły z innymi manufakturami, aby stworzyć Navarę z silnikiem z Nissana GT-R.

Kluczowe były tutaj między innymi modyfikacje nadwozia. Auto drastycznie obniżono i poszerzono, dzięki czemu wygląda bojowo i naprawdę ciekawie. Szereg modyfikacji wprowadzono w zawieszeniu, tak aby potrafiło sobie poradzić z mocą auta.

Specjalne ramy pomocnicze przeszczepiono z modelu GT-R, zaś klasyczne zawieszenie zamieniono na gwint KW V4 Racing, uzupełniony hydraulicznym systemem podnoszenia HLS 4. Za felgami kryją się zaś wyczynowe hamulce, gotowe do zatrzymania tego auta.

W kabinie również mamy szereg modyfikacji. Kosnola środkowa zyskała elementy z modelu GT-R. Ze sportowego Nissana przeszczepiono także kierownicę, zegary i fotele kubełkowe. Tym samym wsiadając do tego auta nie poczujecie się jak w typowej Navarze.

Nissan Navara GT-R oferuje ponad 1000 KM i absurdalne osiągi

Z modelu GT-R przeszczepiono tutaj cały napęd, wraz ze skrzynią biegów i silnikiem. Jednostkę napędową, VR38DETT, rozwiercono do objętości skokowej wynoszącej 4,1 litra. Większe turbo pozwoliło na uzyskanie 1014 KM.

Moc wędruje oczywiście na wszystkie "cztery łapy", przez cały czas. Skrzynia biegów z modelu GT-R została odpowiednio wzmocniona przez firmę Dodson Motorsport, tak aby dzielnie znosiła tortury wyrządzane przez moment obrotowy.

Autorzy projektu nie chwalą się możliwościami tego auta, ale te z pewnością zawstydzą niejeden sportowy samochód. Chętni mogą też nabyć taką Navarę. Za 250 000 funtów SB Motorsports zbuduje kolejny egzemplarz, doskonały do wkurzania właścicieli topowych supersamochodów.

Źródło: Top Gear