Tak wygląda nowy Nissan X-Trail. Prezentuje się naprawdę dobrze

Nowy Nissan X-Trail (znany w USA jako Rogue) "wyciekł" po cichu do sieci. Jak się okazuje nowy SUV japońskiej marki prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Japończycy od dawna zapowiadali, że nowy Nissan X-Trail i Roguebędzie znacznie atrakcyjniejszą propozycją od aktualnego modelu. Słowa dotrzymali - w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia tego auta w bez jakiegokolwiek maskowania. Zresztą zobaczcie sami.

Nissan X-Trail / Rogue nabrał charakteru

Aktualna generacja tych modeli jest wyjątkowo nijaka i raczej bezpłciowa. Widać, że producent wziął sobie do serca głosy klientów, bowiem X-Trail nabrał nowego charakteru. Przede wszystkim postawiono na bardziej wyrazistą stylistykę, która pozwoli wybić się temu modelowi na tle konkurentów. Dwuczęściowe lampy z przodu nawiązują nieco do Juke'a i nieco "zaostrzają" stylistykę przedniej części nadwozia. Tył z kolei jest bardziej pudełkowaty i kanciasty względem obecnego modelu.

Rewolucyjne zmiany zaszły także we wnętrzu. Nissan przypomniał sobie, że klienci w XXI wieku szukają raczej nowoczesnych rozwiązań i nie chcą "klasyki". Z tego powodu chociażby postawiono tutaj na cyfrowe zegary oraz duży ekran nowego systemu multimedialnego. Deska rozdzielcza została też mocno uproszczona wizualnie, a całość stała się zdecydowanie bardziej kanciasta.

Ciekawie prezentuje się także masywny tunel środkowy, w którym wygospodarowano miejsce na dwa duże uchwyty na kubki. Zagościł tutaj także nowy wybierak automatycznej skrzyni biegów. Zgodnie z trendami domyślnie "wraca" on do pozycji wyjściowej.

Nissan X-Trail 2020 - kiedy w Europie?

To wciąż pozostaje zagadką, bowiem japońska marka skupiła się bardziej na rynkach za oceanem. Nie wiadomo więc kiedy Rogue zyska swojego europejskiego odpowiednika. Wszystko wskazuje jednak na to, że powinno mieć to miejsce jeszcze w tym roku.

W USA Nissan Rogue 2020 będzie oferowany z nową hybrydową jednostką oraz najprawdopodobniej z jednostką 2.5, która generuje ponad 190 KM. Amerykanie w salonach samochód ten zobaczą już jesienią bieżącego roku.