Nissan Z powraca. Po 12 latach poznamy następcę 370Z [teaser]

W najnowszym filmie, zapowiadającym najbliższe nowości w gamie japońskiego producenta, padła ważna deklaracja i ważny kadr - będzie nowy Nissan Z.

Tytuł filmu to "NISSAN NEXT: From A to Z" i pokazuje, co nowego nas czeka ze strony firmy. W ciągu najbliższych 18 miesięcy Japończycy pokażą 12 nowych modeli. Między innymi seryjną wersję konceptu Ariya (A) oraz nowe Fairlady Z (jak nazywa się w Japonii).  Na video widać nie tylko logo modelu, ale też mniej więcej, jak będzie wyglądać Nissan Z nowej generacji.

Nissan Z

Sądząc po tym, co możemy obejrzeć, linia dachu będzie wciąż "garbata". To oczywiście nawiązanie nie tylko do charakterystycznej "Zetki" z lat 70 i 80, ale przede wszystkim kontynuacja linii znanej z 350Z i 370Z. Mnie przypomina też trochę Astona Martina Vantage obecnej generacji, z wyraźnie zaznaczonym "nosem" i sporą atrapą chłodnicy. Będzie jednak mniejszy.

Technikalia to oczywiście plotki i domysły, ale powinien być napędzany trzylitrowym V6 z podwójnym doładowaniem o mocy między 400, a 500 KM. Napęd? Oczywiście tylny. Do wyboru dwie skrzynie biegów - manualna i automatyczna. Z powodu perturbacji finansowych i biznesowych wykorzysta raczej którąś z istniejących platform, a nie dostanie całkowicie nowej konstrukcji. Ale o tym przekonamy się w nadchodzących miesiącach, kiedy pojawi się więcej szczegółów i pewnie pierwsze zdjęcia szpiegowskie.

Poza tym na filmie widzimy nowe modele Armada, Frontier, Navara, Kicks, Murano, Note, Pathfinder, Qashqai, Rogue i Terra. Nie widać natomiast nowego GT-R. Na niego jeszcze poczekamy.