Nowe zdjęcia Suzuki Swift Sport

Japoński producent pochwalił się kolejnymi fotografiami wieszczącymi premierę nowego Suzuki Swift Sport. Debiut szybkiego mieszczucha odbędzie się już 12 września we Frankfurcie.

Nadchodząca, trzecia już odsłona sportowego Swifta będzie nad wyraz ciekawym autem. I nie chodzi nam tu o to, że ma być dostępna tylko z kompletem "furtek" (uczcijmy minutą ciszy wariant 3-drzwiowy). Przypominamy, że miejsce dotychczas montowanej pod maską wolnossącej jednostki 1.6 zajmie turbodoładowany, 140-konny motor 1.4 Boosterjet pochodzący z doładowanej Vitary. Silnik ten można znaleźć także w palecie SX4 S-Cross. Waga Swifta Sport ma jednak oscylować wokół 870 kg, a to oznacza znakomity stosunek mocy do masy.

Suzuki Swift Sport

Dzięki paczce nowych zdjęć wiemy już też, że Suzuki Swift Sport otrzyma 6-biegową przekładnię manualną. Japończycy zadbali o sportowy nastrój we wnętrzu, montując w Swifcie wyróżniające, czerwone elementy, które można odnaleźć m.in. na desce rozdzielczej i boczkach drzwi oraz w formie przeszyć na kierownicy. Wystarczy rzut oka na zmienione tarcze zegarów z czerwonymi wstawkami i wiemy, że mamy do czynienia z doprawioną wersją japońskiego mieszczucha. A gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości, to z pewnością rozwieją je pseudo-kubełkowe fotele z wyhaftowanym na czerwono (a jakże!) napisem Sport.

Suzuki Swift Sport

Miejski "Japończyk" o tęgim sercu będzie łatwy do rozpoznania także z zewnątrz, charakteryzują go bowiem poszerzone zderzaki z wyeksponowanymi wlotami powietrza i nowym wypełnieniem grilla przypominającym fale (a jednak można wymyślić coś innego od oklepanego motywu plastra miodu). Tylny zderzak wzbogacono o dyfuzor wykonany z włókna węglowego i dwie okrągłe końcówki wydechu o zwiększonej średnicy. Suzuki nie ukrywa więc potencjału swojej małej wyścigówki.

Premiera najnowszego Suzuki Swift Sport odbędzie się już 12 września podczas targów samochodowych we Frankfurcie.