ciekawostki

Najpopularniejsze auto elektryczne w Niemczech o dziwo nie jest niemieckie

Niemcy coraz chętniej przesiadają się na samochody elektryczne. Jak na rozsądny naród przystało myślą jednak portfelem, a nie sercem.

Tak oto najpopularniejszym samochodem na prąd w Niemczech zostało Renault Zoe. Dlaczego akurat ten model? Przede wszystkim w tej chwili jest to najatrakcyjniejsza oferta, zapewniająca największy zasięg na jednym ładowaniu za najmniejsze pieniądze. W minionym roku do klientów w Niemczech dostarczono 6 400 egzemplarzy tego modelu. To absolutny rekord, choć tytuł lidera model ten utrzymuje od roku 2017.

Renault w Niemczech jest niekwestionowanym liderem w kategorii sprzedaży samochodów na prąd. W tym kraju dostarczono w minionym roku blisko 7 500 pojazdów elektrycznych. Poza Zoe są to elektryczne Kangoo i Mastery. Pojazdy te chętnie wybierają firmy, które muszą operować w ścisłych centrach miast. Dostępność stacji do ładowania, w tym wielu darmowych, oraz ekologiczny wizerunek są tym, czym spółki chcą się chwalić – zwłaszcza przy rosnącej popularności takiego napędu.

Dopiero w przyszłym roku dane te mogą się zmienić – do sprzedaży trafi Volkswagen I.D, czyli pierwszy elektryczny samochód tej marki, który stworzony został całkowicie od podstaw. Jego cena ma być porównywalna z Golfem z silnikiem wysokoprężnym, czyli jedną z popularniejszych opcji w Niemczech.

Dyskusja

komentarzy