ciekawostki

Pierwsze Bugatti Divo trafiło na sprzedaż. Cena? Oczywiście piekielnie wysoka

Nie załapałeś się w kolejce na Bugatti Divo? Spokojnie, teraz możesz kupić je „z drugiej ręki”.

W zasadzie nie kupisz samochodu, a jedynie slot produkcyjny. Na portalu ogłoszeniowym mobile.eu pojawiło się ogłoszenie, dzięki któremu można nabyć ten unikalny pojazd. Według sprzedawcy auto ma być zbudowane dopiero pod koniec bieżącego roku – dokładnie 28 grudnia, czyli będzie idealnym prezentem świątecznym.

Konfiguracja również nie prezentuje się najgorzej. Czarne nadwozie połączono z wnętrzem wykończonym alcantarą. Sercem Bugatti Divo jest 8-litrowa jednostka W16, generująca 1500 KM i 1600 Nm momentu obrotowego. Divo, w przeciwieństwie do Chirona, nastawione jest na zdecydowanie bardziej sportową jazdę. Dzięki redukcji masy o 35 kilogramów oraz innemu zestrojeniu układu jezdnego, Divo ma czuć się jak ryba w wodzie na torach wyścigowych i krętych drogach.

Najważniejsze, czyli cena. Nowe Bugatti Divo kosztowało około 5 000 000 euro. Egzemplarz, który trafił na sprzedaż jest jednak „nieco” droższy – wyceniono go na skromne 7 913 500 euro, czyli 33 948 915 zł (według kursu euro z dnia 24.01.2018). Cóż, czasami warto zapłacić więcej za tak unikalny prezent świąteczny.

Dyskusja

komentarzy