nowości i premiery

Mercedes klasy G już na polskim rynku [CENY]

Mercedes klasy G debiutuje w polskim cenniku, choć na razie w ograniczonym zakresie. Póki co dostępne są wyłącznie topowe silniki benzynowe.

Nowa klasa G to niesamowicie ważny samochód w ofercie niemieckiego producenta. Zresztą, sami jesteśmy ciekawi, jak po 46 latach produkcji zmieniła się kultowa „Gelenda”. Teraz mogą przekonać się już o tym polscy klienci – samochód jest dostępny w oficjalnym cenniku, choć póki co nie ma w ofercie jednostki wysokoprężnej, która zapewne wśród klientów będzie stanowił większość sprzedaży.

Póki co osoba zainteresowana klasą G może wybrać np. G 500. Pod maska spoczywa czterolitrowe V8 z podwójnym doładowaniem, osiągające 422 KM i 610 Nm. Pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 5,9 sekundy. G500 ma zawieszenie Agility Control, kamerę cofania, fotele z pamięcią i ogrzewaniem (również z tyłu), lampy przednie LED, tempomat, czy system COMAND Online. Taka „G-klasa” to wydatek minimum 540 500 zł.

Drugim dostępnym modelem jest Mercedes-AMG G63, czyli już naprawdę ostry zawodnik. Tu również znajdziemy 4.0 biturbo o ośmiu cylindrach. Tutaj jednak ma 585 KM i 850 Nm, co powoduje, że ta szafa gdańska na kołach 100 km/h osiąga w 4,5 sekundy. Wyposażenie jest podobne, choć oczywiście stylistyka linii AMG jest inna, zmieniono też zawieszenie, skrzynię biegów i układ hamulcowy. Ile za te trzy literki? 740 500 zł. A listy wyposażenia dodatkowego są dłuuugie.

 

Dyskusja

komentarzy