nowości i premiery

Nic lepszego dzisiaj nie zobaczycie – Mitsuoka Rock Star to cudowna zabawka na kołach

Ma napęd na tył, świetnie jeździ i wygląda jak skurczony w praniu Chevrolet Corvette – oto Mitsuoka Rock Star, czyli genialny projekt małej japońskiej firmy.

Mitsuoka to przedziwna firma. Spełnia ona fantazje szalonych japończyków i realizuje ich marzenia o brytyjskich autach z lat 50-tych i 60-tych, bazując na popularnych w Japonii modelach. W efekcie powstają małe potworki, które wyglądają bardzo specyficznie. Mitsuoka sprzedaje rocznie około 700-900 samochodów, co czyni ją naprawdę niszową marką. Teraz dodatkowo swoją ofertę poszerzają o model Rock Star, który jest chyba ich najciekawszym projektem.

Mitsuoka Rock Star to nic innego jak Mazda MX-5 aktualnej generacji. Ubrano ją jednak w całkowicie nowe nadwozie, które stylistycznie nawiązuje do drugiej generacji Chevroleta Corvette. Jedynie w linii bocznej widać kształt drzwi oryginalnej MX-5. Cała reszta została zadziwiająco zgrabnie dopasowana i prezentuje się całkiem nieźle (pomijając kiepskie przednie lampy). We wnętrzu zmian nie wprowadzono – jest ono żywcem przeniesione z MX-5.

Zobacz także: Mazda MX-5 RF 2.0 SKYACTIV-G – TEST

Pod maską Mitsuoki Rock Star pracuje 1.5-litrowa jednostka SKYACTIV-G o mocy 131 KM. Mocniejsza wersja zapewne będzie dostępna na życzenie klienta. Ceny Mitsuoki Rock Star startują z poziomu 36 000 euro (ok. 155 000 zł) i kończą się na 40 000 euro (172 000 zł).

Dyskusja

komentarzy