nowości i premiery

Problemy Dacii z Dusterem – nie zamówisz wersji Prestige [AKTUALIZACJA]

Nowy Duster zbiera świetne opinie i najwyraźniej już klienci szturmem uderzyli do salonów. Niedawno pisaliśmy o wycofaniu silników benzynowych z oferty. Teraz „znika” wersja Prestige, z kuriozalnego powodu – zabrakło felg.

Na początek dobra wiadomość. Przynajmniej częściowo – Dacia Duster z silnikami 1.6 jest już dostępna w ofercie i można takie samochody zamawiać. Jednostki 1.2 TCe, wciąż potrzebne są reszcie Europy i w Polsce nie można ich już dostać – trzeba czekać do jesieni na nowy silnik 1.3.

Zła wiadomość jest taka, że… nie da się zamówić topowej wersji Prestige. Wszystko „przez bogate wyposażenie”. Dokładniej rzecz biorąc, standardowy dla tej odmiany pakiet Look. Występują w nim siedemnastocalowe alufelgi, które niedostępne są w innych wersjach. I właśnie tych alufelg… zabrakło. Producent nie nadąża z produkcją i w związku z tym zamówienia na tą wersję całkowicie wstrzymano.

Co ciekawe nie zdecydowano się na obniżenie standardu i oferowanie wersji Prestige z felgami aluminiowymi 16″. Te dostępne są w pakiecie Look do wersji Comfort. Dealerzy proponują jedynie zamówienie właśnie takiej konfiguracji, a przecież wyposażenie „Prestige’a” jest wyższe od ww.

Nie wiadomo jak długo potrwa ta sytuacja na rynku, ale przejściowe braki w zaopatrzeniu zaczynają przypominać nam czasy słusznie minione. Mamy jednak nadzieję, że Dacia nie „zadławi się” swoim sukcesem.

Aktualizacja

W tym momencie mamy informacje, że Dacię Duster można zamówić w wersji Prestige, ale wyłącznie na felgach 16″ (czyli tych z pakietu Look do wersji Comfort). Dostępne są silniki diesla oraz benzynowe 1.6 z napędem 4×2. 1.6 4×4 oraz 1.6 LPG mają być dostępne do zamówienia na jesieni, podobnie jak nowe 1.3 o mocy 130 KM.

 

Dyskusja

komentarzy