tuning i modyfikacje

Audi RS5-R Sportback – Ponad 500 koni w limitowanym wydaniu

ABT przygotowało pakiet dla kolejnego modelu Audi – tym razem na tapetę wzięto RS5 Sportback.

W tym roku ABT wręcz zalewa nas swoimi nowymi pakietami. Wzorem Audi RS4 przygotowano niemal identyczny zestaw modyfikacji dla nowego RS5 Sportback. Model o nazwie RS5-R wyróżnia się nie tylko zmianami wizualnymi, ale także modyfikacjami mechanicznymi. Jednostkę 2.9 V6 z seryjnych 450 KM podkręcono do 503 KM, zaś moment obrotowy podniesiono do 690 Nm. W efekcie przyspieszenie do 100 km/h wynosi teraz 3,7 sekundy, zaś prędkość maksymalna przekracza wyraźnie 300 km/h. Aby auto lepiej się prowadziło dorzucono tutaj regulowane sprężyny i grubsze oraz sztywniejsze stabilizatory z przodu i z tyłu.

Nadwozie wyróżnia bardzo duża ilość włókna węglowego. Materiał ten znajdziemy na zderzakach (w tym na masywnym tylnym dyfuzorze) i progach, na grillu oraz na lotce na klapie bagażnika. W nadkola wpasowano 21-calowe koła (również znacznie lżejsze od seryjnych, co obniża masę nieresorowaną). We wnętrzu karbonem wykończono tunel środkowy, boczne panele foteli, deskę rozdzielczą i lewarek automatycznej skrzyni biegów.

ABT przygotuje zaledwie 50 egzemplarzy tego modelu. Początkowo trafią one do USA, jednak i w Europie pojawi się taka wersja.

Dyskusja

komentarzy