Nowy Ford Mustang 2024 debiutuje w europejskim wydaniu. Są dobre wieści (i jedna zła)

Znamy już ceny tego samochodu, wiemy jak wygląda, a teraz finalnie poznaliśmy europejską specyfikację. Oto Ford Mustang w wydaniu, które trafi do polskich salonów. Są w zasadzie same dobre wieści - ale jedna zmiana w tym samochodzie może Was zasmucić.

Na ten samochód czeka wiele osób. Wolnossące V8, które można kupić w normalnym salonie samochodowym to coś, co staje się rzadkością w obecnych czasach. Tymczasem Ford Mustang 2024 daje właśnie taką możliwość - i to w kilku wydaniach.

Po wielu zapowiedziach wreszcie poznaliśmy europejską specyfikację tego modelu. Czym różni się wariant, który dostaniemy w salonach w Polsce? Zobaczcie sami.

Ford Mustang 2024 - europejska wersja nie rozczarowuje wyposażeniem

Przede wszystkim możemy tutaj liczyć na flagowe wersje. Ford stawia na topowe wydania Mustanga, czyli na modele GT i Dark Horse. Tylko te warianty zobaczymy w salonach w Europie, w tym w Polsce. Do tego 5-litrowe V8 jest jedynym silnikiem w ofercie. Doładowana jednostka 2.3 EcoBoost nie trafi na Stary Kontynent. To naprawdę dobra wiadomość.

Musimy jednak nieco ochłodzić Wasz entuzjazm. Europa niesie ze sobą pewne wyzwania dla "analogowej" motoryzacji. A w tym przypadku mowa oczywiście o normach emisji spalin. W efekcie silnik Coyote musiał zgubić dość dużo koni mechanicznych - nawet ponad 50.

Ford Mustang 2024 Dark Horse Europa

Europejska specyfikacja Mustanga oznacza niższą moc

W przypadku wersji GT różnica względem wersji amerykańskiej wynosi 40 KM. Dostaniemy tutaj 446 KM (zamiast 480). Moment obrotowy też nieco spadł - wynosi on 540 Nm i jest niższy o 28 Nm, niż w modelu dostępnym w USA.

Z kolei Ford Mustang Dark Horse generuje 453 KM i 540 Nm. Jest więc tylko nieco mocniejszy od modelu GT i o ponad 50 KM słabszy niż amerykańskie wydanie. Ciekawe, czy będzie szansa zmodyfikować silnik tak, aby uzyskać magiczne 500 KM.

Ile kosztuje nowy Mustang 2024?

W przypadku modelu GT ceny startują od 303 500 złotych za model Coupe. Efektowny kabriolet wymaga wydania 323 500 złotych.

Kliknij tutaj, aby poznać dokładne wyposażenie i ceny nowego Forda Mustanga

Wariant Dark Horse, czyli topowa wersja, startuje od 358 500 złotych. Co ciekawe w standardzie dostajemy tutaj manualną skrzynię biegów, co ucieszy purystów ceniących sobie dobrą zabawę za kierownicą. 10-biegowy automat jest jak najbardziej dostępny i wymaga dopłaty w wysokości 15 000 złotych.

Ford Mustang 2024

Sprzedaż nowego Forda Mustanga już ruszyła, a pierwsze egzemplarze powinny pojawić się na drogach w najbliższych tygodniach.