Nowy Hyundai i10 zadebiutuje we Frankfurcie - i zapowiada się wyjątkowo efektownie

Agresywna stylistyka, nowoczesne rozwiązania. Hyundai i10 ma nas zaskoczyć swoją dojrzałością.

Do premiery zostało jeszcze kilka tygodni, jednak już teraz Hyundai pochwalił się pierwszymi szkicami nowego modelu - i10. Kolejne wcielenie miejskiego malucha ma być atrakcyjne i konkurencyjne, co ma przyciągnąć do marki wielu klientów. Choć segment A nie generuje już tak dobrych przychodów jak jeszcze kilka lat temu, to jednak wciąż jest wiele miejsc na świecie, gdzie małe auta wciąż znajdują wielu odbiorców.

Hyundai i10 wykorzysta rozwiniętą architekturę marki. Stylistycznie będzie mieszanką poprzednika z nowymi pomysłami stylistycznymi znanymi z innych aut Hyundaia. Oczywiście produkcyjna wersja zostanie zapewne nieco "złagodzona", ale i10 ma iść w kierunku Kony, czyli auta "kolorowego i wyróżniającego się z tłumu".

Według wstępnych zapowiedzi pod maską znajdziemy nawet mocniejsze jednostki napędowe - może to być 3-cylindrowy silnik 1.0 T-GDI, który w większych autach generuje 120 KM. Tutaj zapewne zostanie nieco zdławiony, choć i 100 KM w takim maleństwie zapowiada świetne osiągi. Więcej informacji poznamy jednak dopiero pod koniec września.