Jeśli czujesz się niepewnie, to opancerzony Mercedes Klasy G jest dla Ciebie

I to nie byle jaki. Opancerzony Mercedes Klasy G, dodatkowo w wersji 4×4², z potężnym V8 pod maską i wytrzymałością porównywalną z czołgiem.

Czasy niepewne, to i rozwiązania drastyczne. Wiecie, nigdy nie wiadomo co się może stać. Wojna? A może atak szaleńca? Ludzie stają się dużo bardziej ostrożni, ergo poszukują rozwiązań, dzięki którym będą czuć się pewnie. A opancerzony Mercedes Klasy G jest doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji. I to nie byle jaki, gdyż bazujący na modelu 4×4².

Opancerzony Mercedes Klasy G - pancerny do kwadratu

Niemiecka firma Gruma przygotowała wraz z Armored Car System opancerzoną wersję Klasy G 4×4². Inspiracją był tutaj samochód używany przez niemiecką armię. Auto całkowicie przebudowano, okładając je grubymi panelami oraz szybami kuloodpornymi. Konstrukcję zawieszenia i płyty podłogowej nie tylko wzmocniono, ale przede wszystkim osłonięto potężnymi metalowymi osłonami. Koła pozwalają na jazdę także po przebiciu opon - tak więc wszelkie zasieki, kolczatki i inne przeszkody nie powinny stanowić problemu.

W efekcie Enok P1 (taką nazwę nosi ten samochód) ma wytrzymać najechanie na minę przeciwczołgową oraz ostrzał z broni automatycznej większego kalibru. W sam raz aby poczuć się bezpiecznie, nieprawdaż? Co więcej, na dachu można założyć działko, tak więc w najgorszej sytuacji możecie zamienić swój samochód w mobilny pojazd bojowy.

I żeby nie było - wszystko to dostajecie w atmosferze luksusu. Opancerzony Mercedes Klasy G, czyli Enok P1 oferuje wykończone włóknem węglowym, alcantarą i skórą wnętrze. Pod maską z kolei niezmiennie pracuje 4-litrowe V8, które oferuje 420 KM. Co prawda przy znacznie większej mocy jego osiągi z pewnością spadną, ale odpowiednie modyfikacje jednostki nie będą tutaj problemem. Jeśli więc w korku chcecie stać w świętym spokoju, to koniecznie pomyślcie o zakupie takiego auta.

Niestety, producent nie chwali się ceną. Ale spokojnie, zapewne w garażu posiadacie już czołg lub inne opancerzone auto, tak więc wartość takiego auta może być Wam znana.