Opel Astra GSe 2023 stawia na wygląd. Mocy niestety nie przybyło

Świetnie wygląda, ale niestety sportowe dodatki nie przekładają się tutaj na wyższą moc. Przed Wami Opel Astra GSe, czyli dynamiczne wizualnie wydanie nowego kompaktowego modelu niemieckiej marki. Zobaczcie co się tutaj zmieniło.

"Sportowe" wersje nowych samochodów to już standard. Czasami bojowa stylistyka może kryć nawet bazową jednostkę napędową - w końcu dla wielu osób liczy się przede wszystkim wygląd. Opel Astra GSe 2023 stawia na nieco inną koncepcję - mocy tutaj nie brakuje, ale z drugiej strony liczyliśmy na mały bonus od niemieckiej marki.

Opel Astra GSe 2023 bierze na celownik Octavię RS iV, Golfa GTE i Cuprę Leon e-Hybrid

Kluczową kwestią jest tutaj oczywiście jednostka napędowa. To niestety standardowa wersja plug-in hybrid, łącząca jednostkę 1.6 i silnik elektryczny. Łączna moc zestawu wynosi 225 KM i 360 Nm, czyli mniej więcej o 20 KM i 40 Nm mniej od konkurentów z grupy Volkswagena.

Prąd gromadzony jest w akumulatorze o pojemności 12,4 kWh. Wystarcza to do pokonania około 60 kilometrów na jednym ładowaniu.

Opel Astra GSe 2023

Co wyróżnia Opla Astrę GSe?

Przede wszystkim zmodyfikowana stylistyka. Sportowa wersja zyskała agresywniej stylizowany przedni i tylny zderzak. Trzeba przyznać, że te zmiany świetnie komponują się z designem tego auta - zwłaszcza pod kątem wyglądu pasa przedniego i tylnego.

W kabinie znajdziemy z kolei inną tapicerkę foteli oraz kontrastowe przeszycia tapicerki. Poza tym Astra GSe dostanie nieco inne listwy dekoracyjne.

Wyróżnikiem tego auta będą także felgi. 18-calowe koła o ciekawym wzorze wywodzą się z koncepcyjnej elektrycznej Manty.

Opel Astra GSe 2023 dostał też nieco inne nastawy zawieszenia

Przede wszystkim zostało ono obniżone o 10 mm. To jednak nie koniec modyfikacji, gdyż Opel skupił się też na stworzeniu nowych ustawień amortyzatorów. W efekcie właściwości jezdne mają być nieco lepsze i bardziej angażujące dla fanów zabawy na krętych drogach.

Plusem dla takich osób jest więc także zmienione przełożenie układu kierowniczego - ma być nieco krótsze. A to pozwoli na wykonywanie mniejszych ruchów rękami podczas dynamicznej jazdy.

Opel Astra GSe 2023

Opel Astra GSe to zalążek nowej rodziny marki, Grand Sport Electric. Należeć do niej będą wersje usportowione, z napędem elektrycznym lub zelektryfikowanym. Niebawem poznamy zapewne kolejne wersje, z Astrą-e, która zadebiutuje już za kilka miesięcy.