Tak, Opel Corsa-e jest już gotowy do startu w rajdach

Tak, dobrze widzicie. Opel Corsa-e dostał rajdowe wydanie, które będzie startowało w dedykowanej serii. Jej debiut zaplanowano na lipiec 2020 roku.

Niemcy widzą ogromny potencjał w swoim nowym aucie. Opel Corsa-e to nie tylko sposób na walkę z emisją CO2, ale także nowa gałąź w motorsporcie. Po prezentacji studyjnego wydania producent z Russelsheim poszedł o krok dalej i postanowił rozpocząć sprzedaż rajdowej Corsy. Samochód w finalnej specyfikacji przeszedł właśnie pierwsze testy, które zapowiadają się obiecująco.

Opel Corsa-e

Dopracowana pod kątem możliwości

Przede wszystkim nowy Opel Corsa-e Rally jest świetnym obiektem testowym dla marki. Dzięki wyczynowemu traktowaniu tych aut producent zbiera wiele cennych informacji, które pozwalają im na dopracowywanie tej konstrukcji, ale i tworzenie kolejnych modeli. Jak podkreśla Jorg Schrott, szef działu Opel Motorsport, auto powstawało wyłącznie dzięki komputerowym wyliczeniom, gdyż nikt nie miał doświadczenia z elektrycznym sportowym pojazdem. Dlatego też pierwsze testy są dla Opla bardzo ważne. To one przynoszą pierwsze faktyczne wyniki, które zastępują wyliczenia z najróżniejszych programów.

Sam samochód pod kątem specyfikacji niczym nie różni się od standardowej Corsy-e. Silnik oferuje 136 KM, a moment obrotowy to 260 Nm. Aby jednak wykorzystać potencjał jednostki stworzono nowe tryby pracy - Competition, Rain i Eco. Pierwszy z nich wyciska maksimum możliwości z tej konstrukcji. W tym ustawieniu zasięg przy forsownej jeździe to 60 kilometrów. Program Rain wyostrza z kolei działanie funkcji wektorowania mocy i momentu obrotowego, co znacząco poprawia trakcję w trakcie jazdy. Trzecie ustawienie ma służyć na dojazdach pomiędzy odcinkami.

Opel Corsa-e

Teraz czas na wystrojenie zawieszenia

Opel Corsa-e musi przejść jeszcze wiele testów. Po silniku przyszła pora na znalezienie właściwego ustawienia dla zawieszenia i układu kierowniczego. Niemcy mają jednak sporo czasu, bowiem start dedykowanej serii rajdowej zaplanowano na lipiec 2020. W pierwszym sezonie wystartuje 20 samochodów, zaś 15 z nich dojedzie już na pierwsze zawody w lipcu.