Peugeot 208 2024. Zobacz jak zmieni się francuski bestseller - pierwsze zdjęcia

Tym razem zmian nie udało utrzymać się w tajemnicy. Tak wygląda nowy Peugeot 208 2024. Lifting upodobni go do większych modeli i odświeży stylistykę tego auta.

Francuzi szybko i intensywnie modyfikują swoje portfolio. Niedawno zadebiutowało odświeżone wydanie modelu 508, a chwilę po nim poznaliśmy 2008 po liftingu. W międzyczasie pokazano też wnętrze Peugeota 3008 trzeciej generacji. Tym razem do sieci wyciekły zdjęcia kolejnego auta. To Peugeot 208 2024 po liftingu. Zmiany nie będą rewolucyjne, ale naciągną pewne zmarszczki i wpłyną na odbiór tego auta.

Peugeot 208 2024. Bestseller musi być atrakcyjny

Ten samochód wciąż jest stosunkowo wysoko w klasyfikacji sprzedaży w wielu krajach. Południowcy go kochają, głównie za sprawą ciekawego wyglądu i dobrych cen. Można śmiało powiedzieć, że po liftingu dalej będą zadowoleni z tego modelu.

Co zmieni się z przodu? Tutaj przede wszystkim zobaczycie nowe "kły", które wpasowano w pas przedni w zupełnie inny sposób. Są one nieco zgrabniejsze i robią dobre wrażenie wizualne. Delikatnie zmodyfikowano też grill i lampy przednie, choć są to już kosmetyczne poprawki.

Kliknij tutaj aby zobaczyć jak zmienił się Peugeot 2008 - większy brat tego modelu

Z tyłu znajdziemy z kolei nową sygnaturę świetlną lamp, zmodyfikowany zderzak i nowy font oznaczenia modelu 208/E-208. Jak widać nikt nie pokusił się o bardziej zaawansowane zmiany, aczkolwiek nie powinno to nikogo dziwić. Po pierwsze - mamy do czynienia z udanym wizualnie autem. Po drugie - każda duża modyfikacja wyglądu oznacza wyższe koszty, a to przyniosłoby kolejne podwyżki cen.

Peugeot 208 2024

We wnętrzu znajdziemy nowe cyfrowe zegary i unowocześnione multimedia

Tutaj można śmiało założyć, że zmiany będą dokładnie takie same, jak w przypadku modelu 2008. Francuzi postawili na nowe cyfrowe wskaźniki i na poprawione multimedia z aktualnym oprogramowaniem.

Pod maską też nie będzie rewolucji. Silniki 1.2 PureTech będą podstawą oferty, a obok nich nie zabraknie wersji elektrycznej. Ta zyska akumulator o pojemności 54 kWh i silnik elektryczny oferujący 156 KM.

Nie wykluczony jest też debiut nowego silnika 1.2 z miękką hybrydą, aczkolwiek ten może pojawić się z opóźnieniem. Pamiętajcie, że tam połączono go z nową, 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Wyciek tych zdjęć sugeruje też, że premiera tego auta to nie kwestia tygodni, a raczej dni. Peugeot 208 2024 na pewno ujrzy światło dzienne w nieodległej przyszłości.