Peugeot 208 2024. Co zmieni się po liftingu?

Peugeot 208 niebawem przejdzie pierwszy duży lifting. Francuska marka szykuje spory pakiet modyfikacji. Oto co znajdziemy w tym aucie.

Bestseller francuskiej marki szykuje się do dużych zmian. Peugeot 208 zadebiutował blisko 4 lata temu (ależ ten czas leci!) - a to oznacza, że nadeszła pora na naciągnięcie pierwszych zmarszczek. Co się tutaj zmieni?

Peugeot 208 2024. Dyskretne zmiany w dobrym stylu

Francuzi szykują się do wypuszczenia na drogi zamaskowanych egzemplarzy tego auta. Pod folią i nakładkami kryć się będzie odświeżony pas przedni.

Ten upodobni się do Peugeota 308, 3008/5008 i 508. Mowa tutaj o węższych lampach i nieco zmienionej formie świateł LED. Nie będzie to więc drastyczna zmiana wizerunku, a raczej dyskretne dopasowanie samochodu do nowszych braci.

Analogiczne zmiany zajdą w kabinie. Tutaj zagoszczą między innymi nowe wskaźniki i poprawione multimedia. Możemy też liczyć na garść technologii z większych modeli, głównie z zakresu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mowa oczywiście o elektronicznych asystentach, wspierających kierowcę podczas jazdy i manewrowania.

Pod maską nie znajdziemy nowości

Francuzi wyjątkowo niechętnie stawiają na nowe jednostki napędowe, aczkolwiek w 208 być może dostaniemy już nową generację silnika 1.2 PureTech. Obok wersji wolnossącej nie zabraknie oczywiście turbodoładowanego wariantu, który ma teraz oferować 136 KM zamiast 130. Nie wykluczona jest też wersja generująca około 150-155 KM.

Francuzi niezmiennie będą również stawiali na elektryczne wydanie modelu 208. Już teraz zostało ono nieco poprawione, gdyż wprowadzono tutaj akumulator o pojemności 54 kWh i instalację 400V. Moc wzrosła do 156 KM (ze 136 KM), a zasięg wynosi 400 kilometrów. Średnie zużycie ma utrzymać się na poziomie 12 kWh na setkę.

Peugeot 208 lifting Peugeot 208 lifting

Warto dodać, że Peugeot 208 i e-208 to liderzy sprzedaży w Europie. Segment B wciąż ma się doskonale, co pokazują wyniki sprzedaży. Model ten jest szczególnie popularny we Włoszech, Francji i Hiszpanii, gdzie utrzymuje się w czołówce wszelkich rankingów.

Nie można też zapominać, że w 2020 roku to właśnie 208 zdobyło tytuł auta roku. Jurorzy konkursu COTY docenili stylistykę, prowadzenie, niskie zużycie paliwa i świetne wyposażenie, które tutaj dostajemy.

Oficjalna premiera odświeżonego 208 powinna mieć miejsce w połowie przyszłego roku. Bliżej tej daty poznamy też szczegóły dotyczące silników, które pojawią się tutaj pod maską.

Wizja: Motor.es