Peugeot 308 SW. Praktyczny wariant jest już w drodze i będzie bardzo efektowny

Peugeot 308 SW powróci. Francuzi testują już nową generację tego modelu, a my uchylamy rąbka tajemnicy w kwestii wyglądu praktycznego kombi.

Peugeot 308 SW jest jednym z tych modeli, którego w gamie francuskiej marki zabraknąć nie może. Przede wszystkim będzie to jedyne kompaktowe kombi w całej gamie dawnego PSA. DS oraz Citroen nie planują takich samochodów, oddając palmę pierwszeństwa marce z lwem w logo. Nowy 308 SW będzie nie tylko praktyczny, ale i efektowny wizualnie.

Styl to podstawa, dlatego Peugeot 308 SW zyska dynamiczną linię

Nową generację 308-ki już poznaliśmy. Opinie na temat stylistyki są tutaj mocno podzielone, aczkolwiek nie da się odmówić temu modelowi dynamicznego wyglądu. Francuzi wykorzystali swoje najlepsze "triki", aby stworzyć odważny wizualnie model. Te same atrybuty zyska wersja kombi, a dodatkowo uzupełni to praktycznością. Będzie to więcej niż wskazane, gdyż hatchback o dziwo ma mniejszy bagażnik niż poprzednik.

Czego więc możemy się spodziewać? Przede wszystkim odrobinę zwiększonego rozstawu osi oraz większego kufra. Dzięki temu na tylnej kanapie pojawią się cenne centymetry na nogi, a bagażnik pomieści więcej najróżniejszych przedmiotów lub walizek.

Wszystko to będzie opakowane w dynamiczną wizualnie formę. Motor.es przygotowało render na bazie zdjęć szpiegowskich, który dobrze pokazuje to, czego możemy się spodziewać.

Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW 2022

Peugeot 308 SW - kluczowe będą hybrydy plug-in

W tej kwestii Francuzi bez wątpienia będą mocnymi graczami. Ich hybrydy plug-in są dopracowane i robią dobre wrażenie. Tym samym 308 SW bez problemu odnajdzie się pośród konkurentów w postaci Skody Octavii iV, Seata Leona eHybrid czy Golfa z napędem PHEV.

Do dyspozycji dostaniemy aż dwa wydania modelu plug-in hybrid. Będzie to wariant 180-konny i 225-konny. Różnica nie leży jednak w wielkości baterii czy mocy jednostki elektrycznej, a w silniku spalinowym. Słabsza wersja korzysta ze 150-konnego wydania jednostki 1.6 PureTech, zaś mocniejsza generuje 180 spalinowych koni.

Kiedy spodziewać się premiery?

Już niebawem, gdyż testy zamaskowanych egzemplarzy są już bardzo zaawansowane, a Peugeotowi bardzo zależy na szybkim zbudowaniu pełnej gamy nowego 308. Tym samym auto powinniśmy poznać już w drugim lub trzecim kwartale br., a jego sprzedaż wystartuje zapewne na początku 2022 roku.